Aseesimeeste kandidaadid

Ain Böckler
Vanus: 49
Erakonnaga liitumise aasta: 2013
Kandideerib ka SDE juhatuse liikmeks.

Olen reaalselt mõtlev ja tegutsev inimene. Olen lõpetanud Tallinna 1. Keskkooli ja Eesti Põllumajanduse Ülikooli mehhaanika insenerina. Olen teeninud tänaseks kadunud riigi relvajõududes üksuse juhina. Igapäevaselt olen ettevõtja, seetõttu on majandusteemad igapäevane tööülesanne.
Olen Tallinna Rocca Al Mare Lions klubi asutajaliige ja Tiskre elanike MTÜ (kuulub 164 eramajapidamist) juhatuse liige.
Olen tegelenud tipptasemel autospordiga: kart ja autode ringrada.
Tänasel päeval harrastan tennisemängu ja lendamist mootorlennukiga (oman piloodi tunnistust PPL).

Suureneb SDE populaarsus vähemalt 21%-ni. SDE majandusteemade usutavus elanike hulgas suureneb. Kaasan erinevatele mõttetalgutele rohkem ka väljapoolt erakonda inimesi, et juhatusest väljub rohkem konstruktiivseid ja Eestile vajalikke otsuseid.

Anto Liivat
Vanus: 34
Erakonnaga liitumise aasta: 2011
Kandideerib ka SDE juhatuse liikmeks.

Olen Tallinna linnavolikogu SDE fraktsiooni juht, erakonna programmitoimkonna ja juhatuse liige. Töötan õppejõuna Estonian Business Schoolis ja juhin Kuku raadios majandussaadet Buum.
annan endast parima, et sotsiaaldemokraatidest saaks peaministrierakond. Viimastel kohalikel valimistel kindlustas meile edu just hästi toimiv organisatsioon ja ühtne meeskond. Pingutan, et see ka tulevikus nii oleks ja pean oluliseks, et erakonna juhtkonda kuuluks vähemalt üks omavalitsuse esindaja.

Heljo Pikhof
Vanus: 58
Erakonnaga liitumise aasta: 1996
Kandideerib ka SDE juhatuse liikmeks.

Olen Tartu ülikooli haridusega jurist, üle paarikümne aasta juba toimetanud usinasti meie erakonnas ja erakonna väärtuste eest.
Praegu olen Tartu piirkonna juht, ühenduse Vanemad Sotsiaaldemokraadid peasekretär ja olen ka aastaid juhtinud naiskogu tööd. Põhitöö on mul Riigikogus, olen fraktsiooni aseesimees.
püüan kõigiti laiendada meie toetajate ringi.
Aastad ühiskonnaelus annavad mulle ehk õiguse öelda: püüan inimesi kuulata, nendega kaasa mõtelda. Nendega ühes taktis hingamisest, nende arvamustest aga sünnivadki elu edasiviivad mõtted.
Ehkki võrdsust ei ole meile, inimlastele, saatusest antud, peame demokraatlikus ühiskonna püüdlema suurema õigluse poole. Lapsed, eakad inimesed, tavahulgast erinevad inimesed vajavad rohkem ühiskonna hoolt ja tähelepanu. Nende huvisid olen seni kaitsnud ja nende eest tahan seista ka tulevastel aastatel.
Ilmeksimatuid siin elus ei ole. Ometigi usun, et ka kompromisse kaaludes on meie erakonnal parem olla otsustajate hulgas, s.t valitsuses kui niisama kõrvalt uriseda. Säherdusi jagub meietagi küll, kes peavad end kah-poliitikuteks.

Helmen Kütt
Vanus: 55
Erakonnaga liitumise aasta: 2011
Kandideerib ka SDE juhatuse liikmeks.

Olen naine, tütar, abikaasa, ema kahele täiskasvanud lapsele ja maailmavaatelt ja liikmelisuselt sotsiaaldemokraat. Olen hariduselt sotsiaaltöötaja, lõpetanud Tallinna Ülikooli sotsiaaltöö magistrina. Töötanud enam kui 20 aastat Viljandi Linnavalitsuses sotsiaalameti juhatajana ja 4.aastat abilinnapeana. Riigikokku valiti mind 2011.a. kevadel ja 2015.a. kevadel. Perioodil 2014-2015 olin sotsiaalkaitseminister. Oli väga suur au ja rõõm viia valitsuses ellu ministrina sotsiaaldemokraatide pikaaegne lubadus tõsta lapsetoetusi jõuliselt ja jätkusuutlikult. Kas mäletate veel, et aastani 2014.a. oli esimese ja teise lapse toetus 19.18 ja 2015.a. tõusis see 45 euroni, täna 50 eurot ja tõus jätkub? Hetkel juhin Riigikogu sotsiaalkomisjoni ja meie erakonna volikogu sotsiaal- ja tööpoliitikakomisjoni. Olen uhke, et kuulun SDE-sse, sest nii vahvaid ja toredaid inimesi teistes erakondades ei ole! Siiras tunnustus ka meie noorte, KADRI-de, meeste ja seeniorite ühendustele, sest nende aktiivsus ja teotahe on muljet avaldavad.
annan oma parimad oskused ja teadmised selleks, et panustada erakonna tegevusse. Tahan pakkuda oma tuge ja olla ühtse meeskonna liige nii erakonna esimehele, peasekretärile kui fraktsiooni- ja erakonnakaaslastele. Saan lubada vaid seda, et olen teile, head erakonnakaaslased, alati kättesaadav telefonitsi, vajadusel kohale tulema üle Eesti piirkondadesse või teid vastu võtma just siis, kui teil seda vaja on. Tean, et kõige paremini tuntakse sõpru hädas. Sooviksin olla see sõber, kes ka siis kui häda või mure, olemas on. Rõõmsatel aegadel on ju kõik kohal! Kui leiate, et väärin teie usaldust, siis olen tänulik teie toetuse eest!

Indrek Saar
Vanus: 44
Erakonnaga liitumise aasta: 1998

Olen SDE liige alates 1998 aastast ja esindanud meie väärtusi nii Rakvere linnavolikogus kui Riigikogus. Kaks aastat tagasi usaldasite te mulle kultuuriministri portfelli ja mul on olnud rööm olla teie teenistuses.
jään ma ikka uskuma, et erakonna tugevus on tema inimestes, osakondades, piirkondades ja ei unusta oma inimesi ka sisevalimiste vahelisel ajal.

Liisa Oviir
Vanus: 40
Erakonnaga liitumise aasta: 2014
Kandideerib ka SDE juhatuse liikmeks.

Olen sotsialdemokraat, kes usub hingest iga inimese õigust austusele ja inimväärikale elule.
Erialalt olen jurist.
Hetkel teenin Eesti Vabariiki Riigikogus, olles SDE Riigikogu fraktsiooni aseesinaine, õiguskomisjoni ja Euroopa Liidu asjade komisjoni liige ning Riigikogu kosmose delegatsiooni juht.
Elan Murastes ja peres on kaks poega.
keskendun meeskonnatöö parendamisse. Kui inimene liitub erakonnaga, siis teeb ta seda idealismist. Soovist maailma muuta. See on see, mida tuleb toetada ja milleks võimalust anda. Anda võimalust muuta MAAILMA paremaks, ausamaks, õiglasemaks. Kui erakonnaliige tunneb, et ta on aruteludest ja otsustusprotsessist kõrvale jäetud, siis kaob motivatsioon. Ja erakond kaotab. Kaotab läbi selle, et liige jätab ütlemata oma mõtte, jätab andmata panuse otsuse kujunemisse.
Mina usun, et poliitika on meeskonnatöö. Ja ma imetlen inimesi, kes on valmis panustama ühisesse hüvesse, sellesse, et maailm meie ümber muutuks paremaks.

Marianne Mikko
Vanus: 55
Erakonnaga liitumise aasta: 2002
Kandideerib ka SDE juhatuse liikmeks.

Pea poole oma tööelust olen olnud sotsiaaldemokraat. See tähendab, et mul on poliitikutöö kõrval 20aastane kokkupuude päriseluga. Juhtinud olen nii Pärnu piirkonda kui ka Tallinna kadrisid, aga eurosaadikuna juhtisin viis aastat Moldovat Euroopa Liidu suunas. Täna, Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee asepresidendina on minu kohus kaitsta demokraatiat ja inimõigusi. Türgi valitsus teab, et olen sõnapidaja naine.
Kadrid näevad mind SDE aseesimehena. Valituks osutudes tahan ma soolise palgalõhega ühele poole saada. Minu sõnum on lihtne: naiste õigused on inimõigused. Tahan, et meie erakond teeb 2019.aastal suurepärase tulemuse. Töötan aseesimehena selle nimel, et sotside fraktsioon on kolmandiku võrra suurem ja tugevam. Suur pilt on minu tugevus. Sellel pildil on naised-mehed pooleks. See on meie tugevus.

Rainer Vakra
Vanus: 36
Erakonnaga liitumise aasta: 2013
Kandideerib ka SDE juhatuse liikmeks.

2015 – … XIII Riigikogu liige
2014 – … Riigikogu keskkonnakomisjoni esimees
2013 – 2014 VEB Fondi uurimiskomisjoni esimees
2011 – 2014 XII Riigikogu liige
2005 – 2011 Nõmme linnaosa vanem
Eesti Curlingu Liidu president
Eesti Invaspordi Liidu president
Nõmme halduskogu liige
Tallinna Spordiseltsi Kalev juhatuse liige
teen kõik endast oleneva, et igaüks meist saaks hääli tänu sellele, et me oleme sotsiaaldemokraadid, mitte vaatamata sellele!