Ivari Padar soovitab: Neid sündmuseid peaks sel suvel kindlasti külastama!

Ann Vaida

Sotsiaaldemokraat ja Riigikogu liige Ivari Padar reastas enda selle suve kaheksa lemmiksündmust, mida riigikogulane kindlasti külastada plaanib. Padar rõhutas, et tihedal suvel on valikuid teha keeruline, ent mainitud valikul plaanib mees osaleda.

9. juuli. Masinapäev Ülenurmel.

Iga-aastaselt väga rohkete eksponaatidega ja hästi korraldatud üritus põllumajandusmasinate ajaloost  huvitatutele. Kusjuures toimub ka vanatehnika restaureerimise ja töökorda seadmise õpituba. “See on kahtlemata väga põnev,” kinnitas Padar.

Rohkem infot leiab siit!

14. juuli. Kagu–Eesti eelarvamusfestival.

14. juulil 2017 ootavad kagu-eestlased kõiki [eel]arvamuste küüsis „vaevlevaid“ huvilisi teisele Kagu-Eesti [eel]arvamusfestivalile, mis leiab aset Eesti kõige ilusamal teel – Postiteel paiknevas Eesti Maanteemuuseumis!

Ivari Padar ise osaleb arutelus “Kuidas toit tugevdab meie julgeolekut ja tervist.” Padari sõnul on eelarvamusfestivalid justkui soojendusbänd Paide arvamusfestivalile. “Samas on eelarvamusfestivalid kuidagi ehedamad ja rohujuurelähedasemad,” nentis saadik.

Rohkem infot leiab Facebookist.

29.juuli. Valga militaarfestival.

Tõsine vaatamine ja osa saamine militaarajaloost. Tubli ja järjest arenev üritus.

5. august. Seto Kuningriigi päev Missos.

Reklaami vist ei vajagi.arhailine rahvapidu ,kus valitakse ka Seto sootska.

12. ja 13. august. Paide arvamusfestival.

Arvamusfestival on kogu ühiskonda kaasav erinevatele poliitikatele avatud kohtumispaik, mille eesmärk on arendada arvamuskultuuri ja kodanikuharidust. Festivalile on oodatud kõik ärksad ja aktiivsed inimesed nii Eestist kui ka mujalt, et üheskoos arutada meie kõigi jaoks olulistel teemadel.

Arvamusfestival on ühiskonnaülene, isetekkeline ja kaasav: festivalile on oodatud erinevate tegevusvaldkondade esindajad ja huvigrupid, kelle pakutud aruteluteemadest kujuneb festivali programm.

Rohkem infot leiab Arvamusfestivali kodulehelt.

13.08. „Puhkpillipäev“ Narva-Jõesuus.

Võistumängimine. “Kes puhkpillimuusikast vähegi lugu peab, peaks sammud 13. augustil Narva-Jõesuusse seadma,” kutsus Ivari Padar kõiki osalema.

20. august. Tahkuranna hapukurgifestival.

Hästi korraldatud iga-aastane kohalikku toitu propageeriv üritus. Hapukurgifestivali märksõnadeks on rannarahva olulised elatusallikad – kurk, kala ja käsitöö. Kurgihoojal toimuval festivalil saab proovida põnevaid kurgihoidiseid, osta kaasa kohalikku toitu ja käsitööd, kuulata ja kaasa laulda rahvalikke laule, osaleda õpitubades ja teha ise käsitööd.