Rahvaliikumine „Kohtla-Järve – Uus Elu“ liitus sotsiaaldemokraatidega

digiValimised

Kohtla-Järve sotsiaaldemokraatide valimisnimekirjaga liitusid rahvaliikumise „Kohtla-Järve – Uus Elu“ seitse aktivisti, et minna ühiselt vastu kohalikele valimistele.

Rahvaliikumise esindaja Sergei Butšinski sõnul ei ole liikumise aktivistid poliitikud, vaid tavalised inimesed, kes olid sunnitud astuma oma kodu kaitseks, kui elumajade lähedale üritati ehitada põlevkivikeemiatehast.

„Kohtla-Järve linn on meie ühine kodu. Seni, kuni meie kodul on sellised juhid, nagu nad on olnud viimastel aastakümnetel, ei ole meie linnal tulevikku. Seepärast otsustasimegi ühineda sotsiaaldemokraatidega – tugeva ja kogenud poliitilise jõuga, kes sarnaselt meiega soovib linna korda teha ja linnale uue elu anda,“ ütles Butšinski.

Kohtla-Järve sotsiaaldemokraatide esimees ja riigikogu liige Eduard Odinets avaldas heameelt selle üle, et „Uue Elu“ eestvedajad kandideerivad kohalikel valimistel ja pakuvad koos sotsiaaldemokraatidega välja lahendused linnajuhtimise, linnamajanduse ja sotsiaalvalkonna korda tegemiseks. „See on väga õige samm, mis hakkab päriselt mõjutama linnas toimuvat,“ rääkis Odinets, kes on valimisnimekirja esinumber. Eelmistel kohalikel valimistel oli ta Kohtla-Järvel enim hääli kogunud poliitik.

Sotsiaaldemokraadid esitavad oma valimisnimekirja dokumendid Kohtla-Järve linna valimiskomisjonile teisipäeval.