Sotsiaaldemokraadid kutsusid abilinnapea Beškina selgitusi andma

Kirill KlausTallinn

Tallinna sotsiaalvaldkonna eest vastutav abilinnapea Betina Beškina tuleb linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsioon kutsel kolmapäeval kell 14.00 volikogusse selgitusi jagama seoses vanemliku hooleta jäänud laste toetusraha kasutamata jätmisega.

“Miljon eurot on väga suur summa, mis võiks parandada väga paljude vanemliku hooleta laste olukorda. Raha jagamise korra puudumine on ütlemata küüniline põhjendus, miks lapsed lisarahata jätta. See probleem oleks tulnud lahendada esimesel võimalusel,” ütles sotsiaaldemokraat Rainer Vakra.

“Intervjuus Eesti Päevalehele ütles abilinnapea Beškina, et oli sellest olukorrast teadlik juba suvel, kuid seni on vaid kaalutud ja mõeldud, kuidas peaks hindama laste täiendava abi vajadust. Samal ajal on need
lapsed pidanud elama 83 euro suuruse söögirahaga kuus,” lisas Vakra.

Vakra sõnul ei pea sotsiaaldemokraadid sellist tegevusetust ja ühiskonna nõrgemate suhtes vähese hoolivuse üles näitamist kuidagi põhjendatuks.

“Seepärast kutsusime abilinnapea Beškina linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni andma selgitusi, kuidas tänane olukord tekkinud on. Samuti soovime teada, mida plaanib linnavalitsus teha, et probleem võimalikult kiirelt lahendada ja linna kontol jõude seisev täiendav abi lasteni jõuaks,” ütles Rainer Vakra.