Suvepäevad 2023

Image

Hea erakonnakaaslane!

Viimane aeg end kirja panna sotside suvepäevadele – Sind ootavad kaks päeva kaunis looduses koos vinge programmiga.

Registreerimine on avatud kuni 17. juulini!

Hinna sees: neli toidukorda, ööbimine, põnevad arutelud ja seminarid koos erakonna juhtpoliitikute ja külalistega, õhtune huumoriprogramm ja tantsupidu funk-ansambliga Kangelased, disko, kaunis liivarand ja meri. Kohal on meie ministrid, europarlamentäärid ja riigikogulased ning omavalitsusjuhid – tule, vahetame vabas meeleolus mõtteid ja veedame mõnusalt aega!

Millal: 22.–23. juulil 2023

Kus: Pärnumaal, Lääneranna vallas, Varemurru puhkekeskuses

Registreeri end kohe

Osalen

Suvepäevade kava:

Laupäev, 22. juuli

Kell 9.30 Sissemenetlemine

Kell 10.30 Erakonna volikogu – võimalus osaleda kõigil liikmetel.

Päevakorras poliitilise olukorra ülevaade, tegevuskava kinnitamine, EP valimiskorra kinnitamine.

Kell 12.00 Suvepäevade avamine – piirkondade rivistus ja esimehe kõne.

Vaatame üle, kes on kohal ning kuidas tundub sportlik vorm ja meeskonnavaim.

Kell 12.30-13.30 Lõunasöök

Kell 13.30-15.45 Tarkade klubi!

Sotsiaaldemokraatidest ekspertide ja külalisesinejate eestvedamisel arutame metsanduse, majanduse, vaimse tervise ja regionaalpoliitika üle.

I plokk – metsandus ja regionaalpoliitika

  • Kell 13.30-14.30 toimuvat metsanduse arutelu juhib Riigikogu keskkonnakomisjoni liige, varasem Tallinna Loomaaia direktor Tiit Maran. Metsanduse võtmeküsimustes – metsaraie ja kuivenduse teemadel – asuvad vestlusringi Tartu Ülikooli looduskaitsebioloogia professor, ökoloog Asko Lõhmus, erametsaomanik ja looduskaitsja Rainer Kuuba, Eestimaa Looduse Fondi metsaekspert Liis Kuresoo ning MTÜ Hoiame Loodust looduskaitse ekspert Mati Sepp.
  • Kell 13.30-14.30 kestvat regionaalpoliitika arutelu veab regionaalminister Madis Kallas. Millised meetmed aitaks päriselt toetada Eesti regionaalset arengut riigi tänases rahanduslikus seisus? Mida tuleks muuta kohalike omavalitsuste rahastamises järgmiseks? Neil teemadel vahetavad mõtteid Eesti omavalitsusjuhid: Lääne-Harju vallavanem Jaanus Saat, Vormsi vallavanem Maris Jõgeva, Setomaa vallavanem ja sotsiaaldemokraatide omavalitsuskogu juht Raul Kudre.

II plokk – majandus ja vaimne tervis 

  • Kell 14.45-15.45 toimuvat majanduse arutelu juhib majandussaate Buum saatejuht Anto Liivat. Milline on majanduse tänane seis ja väljakutsed ning kuhu on Eesti majandus teel? Kuidas arendada riigi majandust? Mida on valitsuses olles vaja ära teha? Aruteluringi asuvad SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor,  Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees Jaan-Hendrik Toomel, Pärnu Sadama juhatuse liige Sander Kilk ja Riigikogu majanduskomisjoni esimees Priit Lomp.
  • Kell 14.45-15.45 kestvat vaimse tervise arutelu juhib Eesti Vaimse Tervise ja Heaolu Koalitsiooni (VATEKi) tegevjuht Ott Oja. Vaimse tervise probleemide ennetamisel on oluline elukeskkond, mida saame kujundada. Kuidas kujundada generatsioonideülest vaimset tervist toetavat keskkonda? Oma teadmisi ja vaatenurka tutvustavad haridus- ja keskkonnapsühholoog Grete Arro, Eesti Psüühikahäiretega Inimeste ja Lähedaste Liidu juhatuse esimees Lenne Lillepuu ning endine terviseminister Peep Peterson.

Kell 15.30-17.00 “Regioonide Ralli” ehk piirkondadevahelised teatevõistlused

Kumb tundub lihtsam ülesanne: kas veeämbri täitmine või soo ületamine? Tule oma meeskonnaga kohale ja pane end proovile!

Kell 16.00-17.00 Vestlusring Euroopa Parlamendi tähtedega

Meiega veedavad suveõhtu Marina Kaljurand ja Sven Mikser, avades Brüsseli võimukoridoride telgitaguseid, rahvusvaheliste suhete siseelu ning eelseisvate europarlamendi valimiste põhiküsimusi.

Kell 17.00-19.00 korvpallilahing “Riigikogu vs Rahvas”

Sotside suvepäevadel traditsiooniks saanud spordivõistlus, kus meie riigikogu tiim püüab palliplatsil vastu saada erakonna kõige sportlikumatest liikmetest koosnevale tiimile.

Kell 17.00-18.00 Maitsete rännak ümber Eestimaa: degusteerime Eesti maitseid!

Külla tulevad Allikukivi veinimõisa esindajad, kes räägivad oma veinimõisa ajaloost ja tootmisprotsessist, tutvustavad imelisi marjaveine, mida saab kohapeal degusteerida. Meelepärast veini saab soetada sularaha eest. Tutvustus toimub igal täis- ja pooltunnil kuni kella 19ni. Samuti külastavad meid Panga talu pidajad, kes pakuvad värsket talutoodangut – mett ja ravimtaimi ning tutvustavad mesilasteraapiat. Hea uudis ka disaini austajale - kohal on ka Visioon Tekstiili esindaja, kelle käest saab soetada 3D fototrükistega disaintekstiile - patju, fliispleede ja t-särke, kas endale või kingituseks sõpradele.

Ka meie seas leidub käsitöömeistreid - suvepäevadel on meil erakordne võimalus tutvuda erakonnakaaslase Algo Laidvee käsitööga, nimelt saunarätikutega. Kui Sina soovid enda nime ja erakonnalogoga rätikut - anna märku ja tellimus läheb töösse!

Kui Sul on enda toodetud maiuspala, mida soovid erakonnakaaslastele maitsmiseks tutvustada või müügiks pakkuda, võta kindlasti kaasa. NB! Tasub varuda sularaha.

Kell 18.00-18.45 Kultuuri tähendus keskkonnakriisis: Tiit Maran

Ökoloog Tiit Maran viib loengus kuulajad rännakule põliskultuuride juurest tänapäeva, et mõtestada, miks oleme keskkonna suhtes sellised, nagu oleme. Mis on oluliseks eelduseks, et rohepööret ellu viia?

Kell 18.45-19.45 Õhtusöök

Kell 19.40-20.00 Stand-up show: Sven Mikser ja Ann Vaida
Ära maga maha – ainult sellel õhtul ja ainult kohalolijatele: noor romaanikirjanik Mikser ja vana koomik Ann räägivad, kuidas poliitika neile tegelikult paistab.

Kell 20.00 Ministrite grillimine
Aru annavad ja ennast avavad siseminister Lauri Läänemets, terviseminister Riina Sikkut  ja regionaalminister Madis Kallas. Ja ära karda – me ei lase neil ainult poliitikast rääkida 😉

Kell 21.30 Kõik tantsuplatsile! Esineb legendaarne funk-ansambel Kangelased. Avatud on baar, aga oma joogid on ka lubatud!

Peale 23.00 pidu jätkub! Kuni kella kaheni mängivad muusikat Madle Lippus, Anette Mäletjärv ja Natalie Mets.

Pühapäev, 23. juuli

8.00-8.30 Hommikumatk Tiit Maraniga: naudime Matsi ranna loodust!

8.30-10.00 Kosutav hommikusöök

10.00-11.00 Hommikune ajuvõimlemine: viktoriin Hanno Mattoga

11.00-12.00 Välis- ja riigikaitsekomisjoni koosolek. NATO tippkohtumine Vilniuses: kas Eestil on põhjust rahul olla?

11.00-13.00 Sõsarate suvekool

 • Kell 11.00 Noorsotside suvekool
 • Kell 11.00 Usutiiva eestvedamisel -“Teadmised usunditest koolis - kas ja milleks?”. Arutlevad vaimulik Aili Ilves ja religiooniõpetaja Toomas Jürgenstein. Modereerib Usutiiva juht Anneli Pärlin.
 • Kell 11.00 Naiskogu Kadri eestvedamisel: Kuidas kehtestab naispoliitik ennast välimusega? Mida oodatakse poliitiku naiselt või mehelt?
 • Kell 12.00 Venekeelse ühenduse ja Vikerroosi ühisarutelu: Abieluvõrdsus on käes. Kuid kuidas selgitada see endale, sõbrale, kolleegile ja vanaemale.

Kell 13.00 Suvepäevade lõpetamine

Kell 13.30-14.30 Kõhud täis!

Kell 14.30 Turvalist koduteed!

Osalen
Osalustasu, mis sisaldab nelja toidukorda, programmi ja meelelahutust:

Täiskasvanu, ööbimisega majas: 45 eurot
Täiskasvanu, oma telgiga: 35 eurot
Noor 8–18 a, NS ja VSD mittetöötavad liikmed majas: 35 eurot
Noor 8–18 a, NS ja VSD mittetöötavad liikmed oma telgiga: 25 eurot
Lapsed kuni 7 aastat (kaasa arvatud) tasuta: enda voodisse või oma lapsevoodiga.

Osalemiseks anna enda soovist teada registreerides juba täna.
Registreeri end kohe, sest ööbimiskohtade arv on piiratud!

Registreerimise kinnitab osalustasu maksmine: Palun kirjuta ülekande selgitusse kindlasti märksõnaks “Suvepäevad 2023”, piirkond ning osavõtjate nimed, kelle eest makstakse.

Arveldusarve:
Sotsiaaldemokraatlik erakond
LHV EE857700771003696371

Suvepäevi paremaks õnnestumiseks on lisaks imelisele seltskonnale ka head taustamuusikat vaja. Selleks, et kõik muusikalised soovid täidetud saaksid, tegime eraldi playlisti. Lisa oma lemmik ja kohtume tantsuplatsil! 🙂

Registreeri end kohe!

Küsimuste korral võta ühendust suvepaevad@sotsid.ee või helista Tallinna piirkonna kontaktisikule Alissale - 5830 4984.


Sinu Tallinna sotsiaaldemokraadid