Türi vallavanemaks valiti sotsiaaldemokraat Ele Enn

digiKohalikud omavalitsused

Türi vallavolikogu valis oma tänasel istungil vallavanemaks sotsiaaldemokraat Ele Ennu. Türi vallas koalitsiooni sõlminud valimisliit Tulevikuvald Türi, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Reformierakonna poolt vallavanema kandidaadiks esitatud Enn kandideeris kohalikel valimistel valimisliit Tulevikuvald Türi nimekirjas.

„Minu jaoks on oluline, et inimesed igas Türi valla otsas oleks hoitud ja kaasatud, et vald oleks meie peredele toeks, olgu selleks küsimus töökohtade või ühistranspordiga. Samuti soovin tähelepanu pöörata eakate inimeste elu- ja liikumisvõimaluste ning toimetuleku parandamisele,“ ütles Türi vallavanemaks valitud Ele Enn.

Ele Enn on töötanud PAIde lasteaia direktorina ja varem Paide Sotsiaaltöökeskuses. Hariduselt on Enn psühholoogia magistrikraadiga.

Ele Ennu poolt hääletas 23 volikogu liikmest 14 ja valimisliit Koduvald Türi poolt vallavanema kandidaadiks esitatud senine Türi vallavanem Pipi-Liis Siemann sai 9 häält.

Uus Türi võimuliit on koalitsioonilepingus kokku leppinud, et seistakse maa ja linna tasakaalustatud arengu, kodulähedaste põhikoolide säilimise, haridusuuenduste elluviimise, perede toimetuleku, töökohtade loomise ja ettevõtluse toetamise eest.