800 eurone tulumaksuvaba miinimum jätaks keskmisel palgasaajal aastas kuni 1320 eurot rohkem raha kätte hinnatõusudega toimetulemiseks

digiUncategorized

VÄÄRIKUS JA TOIMETULEK HINNATÕUSUS: Sotsiaaldemokraadid tegid koalitsiooniläbirääkimistel ettepaneku suurendada keskmise ja madala palgaga inimeste sissetulekuid aastas kuni 1320 euro võrra. See võimaldaks tööinimestel ja peredel jätkuva hinnatõusuga toime tulla senist elatustaset ja väärikust kaotamata.

Inimeste sissetulekute suurendamiseks toetame alampalga tõstmist 800 euroni ja selle vabastamist tulumaksust ning maksuküüru nihutamist. Selliselt on keskmist või väikest palka teenivate inimeste sissetulek igas kuus 60-110 euro võrra suurem.

Eesti Pank prognoosib, et palgad kasvavad sel aastal 10%. Koos meie plaanitud maksukoormuse langusega suudab riik väga paljude perede jaoks hinnatõusu mõju viia nulli lähedale. Ettepanekust saavad tuge ka ettevõtjad, sest surve palkade tõstmiseks leeveneb.

“Meie jaoks on tegemist põhimõttelise valikuga – Eesti inimesed peavad saama ära elada oma palgast, mitte olema sunnitud taotlema erinevaid toetusi. See on väärikuse küsimus” selgitas sotsiaaldemokraatide esimees Lauri Läänemets.