Aastapäeva mõtisklus

Kertu ValgeArvamus, Tartu

Eelmises linnavolikogus lahendasime lasteaiakohtade nappuse, otsustasime teha korda kõik Tartu koolid, igal aastal ühe, astusime samme linna inimsõbralikumaks muutmisel, jalgratturid ja jalakäijad ei ununud autoliiklejate kõrval ära. On oluline, et mitte ükski suur linnaruumiline lahendus kesklinnas ei valmi enam ilma arhitektuurikonkursita. Ja kui mitu arhitektuuriauhinda Tartusse eelmisel aastal tuli!

Seisame selle eest, et lasteaia kohatasusid langetada, et need ei oleks siin enam Eesti kõrgeimad, otsime lahendusi paljulapseliste perede ja üksikvanemate toetamiseks lasteaiatasu maksmisel. Algklasside koolitoit on Tartus tasuta, aga linn võiks toetada ka lasteaialaste toitlustust. Oluline on aidata tartlasi, kel õlul raske hoolduskoormus, olgu eakate või puudega laste hooldamisel. Mida rohkem suudab linn pakkuda abi, mida inimestel tõesti vaja, seda õnnelikumad oleme me kõik.

Tartu on avatud teaduslinn, kus ettevõtlus, roheline maailmavaade ja looming on sümbioosis. See eriline atmosfäär peab kestma ka järgmised 100 ja 200 aastat, mistõttu üks suur õhku ja Emajõe vett reostav tselluloositehas siia sugugi ei mahu. Kui hoiame seda elukeskkonda, siis Tartu kasvab ja areneb. Siis jäävad ja tulevad Tartusse elama ja töötama noored ja ettevõtlikud, samuti end juba maailmas tõestanud teadlased, tuues siia ka oma pered. Tartu on inimeste linn, tänu oma inimeste ettevõtlikkusele ja ideedele on meil kultuuriüritusi nii rohkesti, et kultuuripealinna tiitlit võiksime kanda juba täna.

SDE Tartu Linnavolikogu fraktsioon