Abilinnapea Joosep Vimm eelarvestrateegiast: tänased linnaruumilised otsused kujundavad homset Tallinna

Kirill KlausTallinn

Tallinna linnavalitsus saatis volikogule kinnitamiseks Tallinna eelarvestrateegia 2023-2026. Abilinnapea Joosep Vimm märkis pressikonverentsil, et linna eelarvestrateegia mitte ei määra pelgalt järgmise nelja aasta plaane, vaid suunab linna ka pikemas perspektiivis ning tänaste linnaruumiliste otsustega kujundatakse homset Tallinna.

“Uuringud näitavad, et üle poolte tallinlastest on valmis jätma auto koju vähemalt kahel päeval nädalas, selleks aga on omakorda tarvis, et neil oleks autosõidule mugavaid ja kiireid alternatiive,” sõnas Joosep Vimm.

“Seetõttu näeb linnavalitsus eelarvestrateegias ette kolme uue trammiliini rajamisega alguse tegemist. Riik toetab omalt poolt struktuurivahenditest Tallinna uusi trammiliine 40 miljoni euroga. Liivalaia, Järve ja Pelguranna trammiliinid annavad väga paljudele Tallinna inimestele võimaluse tulla autost välja ning loovad ilusama linnapildi,” lisas Vimm.

Vimma sõnul on eriti tervitatav, et ka riik näeb samu asju perspektiivikana ning just seetõttu on riigipoolne tugi finantseerimises põhimõtteliselt kokku lepitud ning suureks abiks linnaruumilise muutuse toomisel, nii trammiliinide kui ka rattateede loomisel.

Vimma sõnul on oluline ka see, et hoolimata keerulistest aegadest, on selle linnavalitsusega tõstetud ambitsiooni rattastrateegia elluviimisel.

“Senisest enam suunatakse nii linna kui ka välisrahastust rattateede rajamisse. Tegelikult puudutab see üleüldist kaasaegset kvaliteetset linnaruumi ning kõigi liiklejate turvalisust, mitte ainult ühte gruppi liiklejaid. Mul on hea meel, et selles suunas aina pikemaid samme võtame,” selgitas Vimm.

Sellele lisaks võiks abilinnapea sõnul linnale ja sektorile anda lisandväärtust Filmilinnak arendus. “Filmilinnaku rajamine on jätkuvalt linna prioriteetide seas ning oleme kõigi osapooltega lähenemas lahendusele, mis süvendab usku, et eelarvestrateegia perioodil see Tallinnasse võiks rajatud saada. Igal juhul töötame sellega edasi, et Filmilinnak lähiaastatel Tallinnasse sünniks,” ütles Vimm.