AJALOOLINE HETK: esimese suure erakonnana on sotside valimisnimekirjas naiste ülekaal

Ann VaidaTallinn

Esimese suure erakonnana Eesti pealinna ajaloos on Sotsiaaldemokraatliku Erakonna nimekirjas arvulises ülekaalus naiskandidaadid. Täna kell 13 valimiskomisjonile üle antavas sotside 128-liikmelises nimekirjas kandideerib 65 naist ja 63 meest, linnapea kandidaat on Rainer Vakra ja volikogu esimehe kandidaat Helve Särgava.

“Sotsid on aastaid pingutanud, et ühiskonna arengut tuleks poliitikasse korraldama üha rohkem tegusaid naisi ning täna on see ajalooline päev, kus meie nimekirjas kandideerib naisi rohkem kui mehi,” kommenteeris Rainer Vakra ning avaldas veendumust, et ka sotside linnavolikogu fraktsioonis saab naiste päralt olema arvuline ülekaal.

„Sotsiaaldemokraatide teotahteline meeskond, igaüks oma valdkonnas parimate seas, soovib Tallinna senises valitsemises pöörata uue lehekülje, mis oleks aus ja avatud, kaasaegne ja innovaatiline, hooliv ja sõbralik,“ ütles Rainer Vakra. „Need on inimesed, kes saavad parimal moel tegelikkuseks pöörata meie valimisprogrammi, mille keskmes on lapsed (remondime kõik lasteaiad, kus toimub varane võõrkeeleõpe ja antakse tasuta tervislikku toitu), roheline linnaruum ja keskkonnasõbralik transport (trammiliinid Lasnamäele, Mustamäele, Järvele, Haaberstisse, reisisadamasse) ning tervislikkus selle mõiste kõige laiemas tähenduses (üks spordiring igale lapsele tasuta, ehitame olümpiaujula, linna tenniseväljakud kõigisse linnaosadesse ja Eesti suurima rulapargi ning muudame aastaks 2022 Tallinna Euroopa spordipealinnaks).“

Rainer Vakra sõnul on sotsiaaldemokraatidel Tallinnas tugevaim valimisnimekiri, millele annavad jõudu paljud nö uued tulijad.

Kesklinnas on sotsiaaldemokraatide esikolmikuks erakonna esimees, tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski, Tallinna volikogu esimehe kandidaat ja kauaaegse kohtuniku kogemusega Helve Särgava ning kirjanik Karl-Martin Sinijärv.

Lasnamäel juhivad sotside nimekirja riigikogu esimees Eiki Nestor, motosportlane ja jurist Anastassia Kovalenko ning kirjanik ja ajakirjanik Andrei Hvostov.

Mustamäel on sotside esikolmik kultuuriminister Indrek Saar, Mainori juhatuse esimees, kauaaegne ametiühingute juht ja jurist Kadi Pärnits ning EBS-i juhtimise õppejõud ja Tallinna linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni juht Anto Liivat.

Põhja-Tallinnas veavad sotside meeskonda välisminister Sven Mikser, kirjanik ja režissöör Kadri Kõusaar ning ajaloolane, kooliõpetaja ja Tallinna volikogu keskkonnakomisjoni aseesimees Jaak Juske.

Haaberstis on sotsiaaldemokraatide nimekirja esikolmikus zoosemiootik Aleksei Turovski, riigikogu liige Marianne Mikko ja parlamendi e-Eesti toetusrühma esimees Tanel Talve.

Nõmmel juhivad sotside nimekirja linnapeakandidaat, riigikogu keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra, Tallinna volikogu liige ja pedagoog Külli Urb ning EBS-i õppejõud ja juhtimiskonsultant Ester Eomois.

Kristiine linnaosas on sotsiaaldemokraatide nimekirja eesotsas siseminister Andres Anvelt, meteoroloogiaprofessor Sirje Keevallik ning filmirežissöör ja parlamendi liige Hardi Volmer.

Pirital juhivad sotse riigikogu liige Barbi Pilvre, toitumisnõustaja Erik Orgu ning siseministri nõunik ja õppejõud Ramon Loik.