Anastassia Kovalenko kaitses edukalt Tartu Ülikooli majandusteaduskonna magistrikraadi

Kirill KlausUudis

Tallinna Linnavolikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni aseesimees Anastassia Kovalenko sooritas eile ärijuhtimise magistrieksami, mille ta ka edukalt läbis. Sellega sai Kovalenko Tartu Ülikooli majandusteaduskonna ärijuhtimise magistridiplomi omanikuks.

“Algselt oli plaanis kirjutada uus magistritöö, kuid magistrieksami sooritamise otsus tulenes ajalistest kitsendustest, mis olid tingitud programmi sulgemise tähtajast. Käesolevat kraadi väljastati viimast korda sel talvel. Uue magistritöö kirjutamine oleks aga võtnud vähemalt ühe terve õppeaasta, mis tähendaks, et enam ma sama programmi alusel kaitsta kraadi poleks saanud,” kommenteerib otsust Kovalenko.

“Magistrieksam oli koostatud kõigi erialaainete põhjal ning mingis mõttes ka minu jaoks raskem, kuna pidin otsast peale meelde tuletama kogu materjali, mis sai paar aastat tagasi läbitud. Pühendasin õpingutele viimased seitse kuud aega ning kõik muud tegevused jäid tagaplaanile. Õnneks suuline eksam möödus edukalt ning mul on hea meel olla magistridiplomi omanik,” lisab Kovalenko.

“Nüüd ootab ees uue magistritöö kirjutamine Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas, kus pean lisaks mõned ained läbima, kuivõrd programm on nüüdseks muutunud,” kommenteerib oma tulevikuplaane Kovalenko.

Anastassia Kovalenko oli kahe magistrikraadi omanik, nii Tartu Ülikooli õigus- kui majandusteaduskonnas, kuid viitamisreeglite tõttu olid eelmisel aastal mõlemad diplomid tühistatud.