Anastassia Kovalenko: parkimine haiglate ja polikliinikute juures tuleb muuta tasuvabaks

Ann VaidaTallinn

“Inimestele tuleb luua võimalus arsti juurde minnes ka oma autot  visiidi ajaks parkida tasuta,” leiab sotsiaaldemokraat Anastassia Kovalenko, kes kavatseb sotside fraktsiooni toel vastava eelnõu algatada ka Tallinna linnavalitsusele.

“Tulenevalt spordialast, mida harrastan, on mul tulnud nii mõnigi kord arste külastada. Viimane kord, kui jätsin oma auto ühe Tallinna haigla juurde, tekkis mu peas küsimus: kas on ikka õige olukord, et haiglate juures olevad parklad on tasulised? Mõnede jaoks ei valmista parkimistasud mingit muret, aga paljude haigla külastajate jaoks on tegemist arvestatava lisakuluga,“ ütles Kovalenko.

Anastassia Kovalenko sõnul on tema jaoks küsimus põhimõttes. “Minu hinnangul ei tohiks igal pool mõelda ainult kasumi teenimisele, teatud kohtades on oluline jääda inimlikuks,” ütles Kovalenko.

Noorpoliitik tuletas meelde, et Eesti elanikud juba maksavad sotsiaalmaksu, mis garanteerib neile tasuta arstiabi. “Siinjuures jääb arusaamatuks, miks siis arsti külastamine algab tasulise parkimisega?” küsis Kovalenko. “Olen arvamusel, et territooriumidel, mis kuuluvad munitsipaalhaiglatele ja -polikliinikutele, peaks saama tasuta parkida vähemalt tund aega. Linna-asutused ei peaks raha teenima nende inimeste arvelt, kes tulevad arstile murega oma tervise pärast. Linn võiks rohkem hoolitseda oma elanike eest,” lisas ta.

Kovalenko juhtis tähelepanu ka sellele, et tasuline parkimine haiglate juures tekitab kohalikele elanikele lisaprobleeme parkimisel. “Peaaegu kõik erakonnad räägivad justkui ühel häälel, et tarvis on lahendada puuduvate parkimiskohtade probleem elamukvartalite ümber. “Tegelikult tasuline parkimine haiglate juures seda probleemi vaid süvendab, kuivõrd paljud, kes ei soovi maksta parkimise eest, otsivad siis parkimiskohti elamukvartalite vahel,” lisas Kovalenko.

Kovalenko sõnul töötab ta välja lähiajal seadusemuudatuse ettepaneku, mille kohaselt saaks linnale kuuluvate haiglate ja polikliinikute juures vähemalt ühe tunni tasuta parkida.