Andres Anvelt: jaanuarikuiste üliraskete liiklusõnnetuste põhjuseks on olnud ohtlikud möödasõidud ja kõrvaltegevused

Ann VaidaSiseturvalisus

Tänavu jaanuarikuu jooksul on juba hukkunud kümme inimest, mida on oluliselt rohkem kui varasematel aastatel selle aja jooksul. Siseminister Andres Anvelt nendib, et juhid suhtuvad paraku liiklusohutusse liiga hooletult.

Anvelt nentis sotsiaalmeedias, et ilmaolud on olnud küll heitlikud ja kiirelt muutuvad, kuid õnnetusi toob siiski valesti valitud sõidukiirus ja valed sõiduvõtted. „Probleemiks on olnud ohtlikud möödasõidud ja kõrvaltegevused,” nentis Anvelt.

Ta paneb juhtidele südamele, et sõidu ajal ei maksa mingil juhul telefoni näppida, vaid tuleb keskenduda juhtimisele. Kindlasti tuleb alati kinnitada turvavöö, seda ka bussis.

Anvelt rõhutas, et palub politseil senisest rohkem silma peal hoida autode tehnilisel korrasolekul, eriti rehvide vastavusel normidele. Kui miski on auto juures korrast ära, tuleb auto liiklusest eemaldada.

„Ekstreemsetes oludes nagu praegu tuleb kõiki meetmeid kasutada, kui mõni vastutustundetu juht enda ja teiste elu ohtu seab,” tõdes Anvelt.

Minister tegi etteheite ka maanteeametile ja kohalikele omavalitsustele, rõhutades, et ootab neilt, kes liiklusturvalisuse eest vastutavad, paremat teede hooldamist.