Andres Anvelt: PPA pikendab septembrist Tallinna teeninduste lahtiolekuaega

Ann VaidaTallinn, Tallinn 1, Tallinn 2, Tallinn 3, Valitsemine

Andres Anvelt

Politsei- ja Piirivalveamet (PPA) pikendab septembrist kahe tunni võrra Tallinna teenindussaalide lahtiolekuaega. Alates 3. septembrist on Tammsaare tee ja Pinna tänava teenindus avatud esmaspäevast neljapäevani õhtul kella 19ni ning reedel kella 17ni.

„Dokumenditaotlejaid on nii palju, et järjekorrad venivad talumatult pikaks. Seetõttu otsisime lisavahendeid ning otsustasime pärast erinevate võimaluste kaalumist pikendada teeninduste lahtiolekuaega ja avada augusti lõpus Tallinna kesklinna politseijaoskonnas ühe täiendava teeninduspunkti dokumentide väljastamiseks,“ sõnas siseminister Andres Anvelt. „Samuti pean vajalikuks kiirendada e-keskkonna valmimist, et lisaks ID-kaardile saaks elektrooniliselt taotleda passi ning ka relvaluba ja muid dokumente,“ lisas Anvelt.

PPA Tallinna teenindused töötavad praeguseks täisvõimsusel, ent dokumenditaotlejate suure hulga tõttu ületab keskmine ooteaeg jätkuvalt eesmärgiks võetud poolt tundi. Kõige pikem on ooteaeg lõuna ajal.

PPA peadirektori Elmar Vaheri sõnul on PPA pikemaajaline eesmärk, et pool tundi oleks teenindustes mitte keskmine, vaid maksimaalne ooteaeg. „Pooletunnine keskmine järjekord tähendab seda, et tipphetkel võib ooteaeg olla ikkagi näiteks poolteist tundi. Selleks, et tulevikus ei peaks keegi PPA teeninduses ootama üle poole tunni, jätkame e-teeninduse ja kullerteenuse arendamist. Soovime, et lisaks ID-kaardile saaks tulevikus e-teeninduses tellida ka passi ning oleks võimalus dokumendid kullerteenusega koju tellida. Selleks vajame IT arendusi, milles toetume oma partnerile Siseministeeriumi Infotehnoloogia- ja Arenduskeskusele (SMIT),“ lisas Vaher.

Lisaks augusti lõpus Tallinnas kesklinna politseijaoskonnas avatavale teeninduspunktile töötab juba alates aprillist kahel päeval nädalas (kolmapäeviti ja neljapäeviti kl 10-16) teeninduspunkt Keila konstaablijaoskonnas, kust samuti juba taotletud dokumendi kätte saab.

PPA Tallinna teeninduste lahtiolekuaja pikendamine kahe tunni võrra eeldab nii täiendavate klienditeenindajate värbamist kui ka ületunde praegustelt töötajatelt. Hinnanguliselt on lahtiolekuaegade pikendamise kulu ligi 600 000 eurot aastas.