Andrus Vaarik kandideerib koos sotsiaaldemokraatidega Riigikokku

PiretValimised

Näitleja Andrus Vaarik kandideerib eelolevatel Riigikogu valimistel Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Haabersti, Kristiine ja Põhja-Tallinna nimekirjas.

Vaarik ütles, et on alati mõelnud, et õnnelik olemine ei tohiks olla õnne asi. “Tahan, et minu lapsed ja nende lapsed saaksid olla õnnelikud, et me taipasime õigel ajal riigina investeerida inimestesse ja haridusse. Et me looksime võrdsed võimalused kõigile oma lastele. Sotsiaaldemokraadid on alati seisnud hariduse- ja kultuurirahva eest, sest nad on võtmetähtsusega, et see õnn jõuaks igaüheni meist,” sõnas Vaarik.

Tallinna piirkonna esimees Raimond Kaljulaid ütles, et sotsiaaldemokraatidele on alati olnud auasi see, kui mitmed Eesti kultuurielus kandvat rolli mängivad inimesed on otsustanud kandideerida just Sotsiaaldemokraatliku Erakonna nimekirjas.

“Esiteks oleme erakonnana alati toetanud kultuurielu. Teiseks mõistavad kultuuriinimesed sagedamini kui teised, kui oluline on jõukuse kõrval ka õiglus ning julgeoleku kõrval ka inimeste toimetulek. Eesti, mida me kaitseme, pole ainult territoorium, vaid ka ainult meile omane keel ja ainult meile omane kultuur,” rääkis Kaljulaid.

Erakonna esimees Lauri Läänemets ütles, et talle teeb rõõmu, et sotsiaaldemokraatidega koos kandideerivad mitmed tugeva ühiskondliku närviga inimesed, nende hulgas Andrus Vaarik. „Oleme alles äsja võidelnud välja kultuuritöötajate palgatõusu, kuid selles valdkonnas on veel erinevaid väljakutseid, mille lahendamisel on tarvis just selliste kogemuste ja pädevusega inimeste mõtteid ja ettepanekuid nagu Andrus,“ ütles Läänemets.

Selles piirkonnas kandideerivad teiste seas ka ajakirjanik ja filmirežissöör Kadri Kõusaar, Tallinna abilinnapea Joosep Vimm, Tallinna ööelu nõunik Natalie Mets, Tallinna linnavolikogu rahanduskomisjoni esimees Maris Sild ning stand-up koomik ja õppejõud Aleksandr Popov.

Sotsiaaldemokraatide valimiste üldnimekiri kinnitatakse koos valimisprogrammiga 14. jaanuari üldkogul.