Annela Ojaste: Kas meie lastel on Tallinna koolides ja lasteaedades turvaline?

Kirill KlausTallinn

Tallinna volikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni liige Annela Ojaste andis tänasel istungil üle arupärimise abilinnapea Vadim Belobrovtsevile seoses septembris toimunud päästeameti reidiga haridusasutustesse.

“Talumatult kõrge on koolide ja lasteaedade arv, mis ei vasta tuleohutusnõuetele. Igapäevaselt usaldame oma lapsed linna hoole alla haridust saama ning tahaksime seejuures olla kindlad, et nende turvalisus on tagatud. Hiljutine päästeameti kontrollreid näitab aga kohutavat hooletust,” ütles Ojaste.

“Kas Tallinna linnavalitsusel on koolide ja lasteaedade pidajana üldse ülevaade nende asutuste vastavusesest tuleohutusnõuetele? Mida linn ette võtab, et me saaksime oma lapsi haridusasutuste hoolde kergem  südamega jätta? Tegemist on väga tõsiste küsimustega. Usun, et me kõik tahame tagada oma lastele võimalikult turvalise keskkonna. Ometi on ka Tallinnas näiteid, kus evakuatsiooniteed on asjadega blokeeritud, tuletõkkeuksi ei kasutata õigesti või on tulekustutid kontrollimata,” lisas Ojaste.

Septembris korraldas päästeamet haridusasutustes reidi kontrollimaks tuleohutust. Nõuete rikkumine tuvastati 70% neist, teiste seas ka Tallinna haridusasutustes. Päästeameti inspektori ERR-ile antud hinnangu järgi ei võeta tuleohutust piisavalt tõsiselt.