Annela Ojaste: Tallinna linnapea vajab neliveoga uut sõiduautot?

Ann VaidaTallinn

Tallinna Linnavolikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimees Annela Ojaste andis eile sisse arupärimise, millega soovib saada teavet hanke kohta, millega soetatakse Tallinna linnapeale uus sõiduauto. 

„Hankes välja toodud tehniliste miinimumnõuete järgi on selge, et tegemist on kalli autoga ehk saame rääkida 50-70000 Eurost. Sealjuures on asi kaugel keskkonnasõbralikust sõidukist,“ kommenteeris Annela Ojaste arupärimise sisse andmise tagamaid.

„Küsin abilinnapealt põhjendusi nii võimsa auto soetamise otstarbekuse kohta, linnapea elab ja töötab ju Tallinnas​.​ ​V​alimiskampaania lõpus sõitis toona tulevane linnapea mõned korrad ühistranspordiga või jalgrattaga ning rõhutas oma keskkonnasõbralikkust – hankest selline suhtumine välja ei paista,“ ütles Ojaste.

„Kolmas küsimusi tekitav aspekt on linnapea autojuhi ametikoha jätkuv olemasolu. Arusaadav, et eelmise linnapea tervislikust olukorrast tulenevalt oli spetsiaalse auto ja juhi olemasolu vajalik, kuid tänane linnapea juhi teenust vajama ei peaks,“ lisas Ojaste.