Anto Liivat: Boroditš peaks leidma lisavahendeid bussijuhtide palgatõusuks

Ann VaidaTallinn, Tallinn 1, Tallinn 2, Tallinn 3

Tallinna linnavolikogu sotsiaaldemokraadist liige Anto Liivat kritiseerib linnavalitsuse plaani lükata tulevikku koolide renoveerimine, tõsta lasteaia kohatasu ja huvikoolide õppemaksu ning suurendada bussi-, trolli- ja trammijuhtide palkasid vaid 3%. Sarnaselt varasematele aastatele peaks transporditöötajate palgad ka käesoleval aastal tõusma kaks korda kiiremini.

Möödunud nädalal toimus Tallinna linnavolikogus lisaeelarve esimene lugemine. Lisaeelarve suuruseks on üle 44 miljoni euro. “Tallinna Linnatranspordi AS bussi-, trolli- ja trammijuhid oleks aktsiaseltsi kümnetesse miljonitesse eurodesse küündiva kasumi juures võinud juba ammu oodatud palgatõusu saada. Seejuures võiks see olla palju kõrgem kui linnapea lubatud 3% või lisaeelarve seletuskirjas nimetatud 4%,” märkis Liivat.

Lisaks põhieelarvega aktsiaseltsile eraldatud 68 miljonile eurole, küsib eelmise majandusaasta enam kui 28 miljoni eurose kasumiga lõpetanud Linnatranspordi Aktsiaselts lisaeelarvest täiendava toetusena veel 367 000 eurot.

“Selmet nõuda aktsiaseltsi uuelt juhilt Deniss Boroditšilt plaani korruptsiooniskandaalidest räsitud ja kesiselt juhitud organisatsioonis tõhususe ja tulemuslikkuse parandamiseks ning transporditöötajate palgatõusuks vahendite leidmiseks, on linnavalitsus otsustanud leida selle raha vaid noorte õpikeskkonna ja -tingimuste arvelt,” väljendas Liivat rahulolematust.

“Sotsiaaldemokraadid toetavad korralikku palgatõusu ühistranspordijuhtidele. Selle raha võiks aga vähemalt osaliselt leida linnatranspordi aktsiaseltsi omavahenditest,” selgitas Liivat. “Tegelikult on linnal olemas vahendid nii transporditöötajate arvestatavaks palgatõusuks kui ka koolide renoveerimiseks. Miks aga tahab keskerakondlik linnavalitsus jätta lapsed ilma korda tehtud koolidest ning tõsta transporditöötajate palku vaid 3%, jääb mulle arusaamatuks,” lisas Liivat.