Anto Liivat: kas Tallinn liidab Ida- ja Lääne-Tallinna keskhaiglad juba sel aastal?

digiTallinn

Tallinna volikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees ja volikogu revisjonikomisjoni juht Anto Liivat esitas linnapeale arupärimise, milles ootab vastuseid Tallinna haiglate liitmise ning uue ühendhaigla ehitamise rahastuse kohta.

„Linn on pikalt plaaninud Lasnamäele Tallinna haigla ehitamist. Uue haigla rajamisel peaksid liituma Ida-Tallinna Keskhaigla ja Lääne-Tallinna Keskhaigla. Minuni on jõudnud info, et haiglad liidetakse juba käesoleva aasta sügisel. Nii haiglate personalil, linnavolikogu liikmetel kui ka kõigil linlastel on õigus aegsasti teada, mida see protsess endaga kaasa toob ning mis plaanid linnal sellega on. Uuele haiglale on linnaeelarves sel aastal ette nähtud 1,46 miljonit eurot,“ selgitas Anto Liivat.

Liivati sõnul peab nii suure mõjuga protsess olema kõigi osapoolte jaoks täiel määral läbipaistev. „Seepärast küsin nii selle kohta, kas jutud haiglate ühendamisest käesoleval aastal vastavad tõele kui ka selle kohta, et kuidas kahe suure organisatsiooni liitmine välja hakkab nägema. Vähem tähtis ei ole ka küsimus, kas linnavalitsusel on plaan, kuidas maandada haiglatöötajate hirme, et uues ühendhaiglas nende palga- ja töötingimused võrreldes senisega halvenevad,“ ütles Liivat.

Tema hinnangul huvitab kindlasti paljusid linnaelanike aga hoopis see, et kuigi uue haigla rajamine toob arstiabi lähemale Ida-Tallinna elanikele, siis kuidas tagatakse, et arstiabi kättesaadavus ei halveneks linnas tervikuna.

„Kui suure osa Tallinna haigla rajamiseks vajalikust rahastusest peab katma Tallinna linn, kui Euroopa Liidu vahendeid õnnestub kaasata? Kas linnal on plaan Tallinna haigla rajamise finantseerimiseks, kui riigil ei õnnestu selleks piisavalt Euroopa Liidu vahendeid kaasata? Kui jah, siis milline see plaan on?“ küsis Liivat ka haiglaehituse rahastamise kohta.

Tallinna haigla on plaanis rajada Lasnamäele aadressile Narva maantee 129 ja 129b ning selleks on linn sõlminud koostööleppe Sotsiaalministeeriumiga. Vabariigi Valitsus on öelnud, et taotleb haigla ehituseks 380 miljonit eurot Euroopa Liidu vahenditest. Linnapeal on aega kaks nädalat, et Anto Liivati arupärimisele vastata.