Anto Liivat: kes võtab vastutuse korruptsiooni eest Tallinnas?

Ann VaidaTallinn

Tallinna sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimehe Anto Liivati sõnul näitab Meelis Pai tegevus Linnahallis ja Salme Kultuurikeskuses, et Keskerakond ei saa pealinna juhtimisega hakkama. Liivati sõnul tuleb abilinnapea Taavi Aasal vastata, milliseid konkreetseid samme plaanib ta astuda pealinnas korruptsiooni väljajuurimiseks ja juhtimiskvaliteedi tõstmiseks.

“Ei kõla kuigi usutavana, et linnavalitsuse siseringis ei oldud teadlikud Meelis Pai skeemidest ja mahhinatsioonidest Linnahalli Sihtasutuses ning Salme Kultuurikeskuses. Linna peal on ju sellest jutud käinud ammu,” kommenteeris SDE Tallinna linnavolikogu fraktsiooni esimees Liivat. “Linnajuhtimise seisukohast on aga veelgi olulisem küsimus, kus olid seni linna sisekontrolli silmad ja miks selliseid korruptsioonijuhtumeid Tallinnas varem ei avastata ega tõkestada suudeta. Miks on Meelis Pai saanud nõnda kaua nautida poliitilist katust,“ küsib Liivat.

Liivati sõnul tuleks Eesti Vabariigi pealinna oluliselt paremini juhtida, kui seda on Keskerakonna poolt tehtud. „Olukorras, kus linnal ei ole pikka aega olnud linnapead, ei julge enam keegi otsuseid langetada ega vastutust võtta. Abilinnapea Arvo Sarapuu tekitas suure segaduse Tallinna prügimajanduses, samal ajal on aga haljasalad prügistatud ja neid tuleb rahanappusel koristada ühiskondliku töö korras. Selle asemel, et valmistada ette Linnahalli rekonstrueerimist, lastakse Meeli Pail lasteteatri varjus linna raha kantida. Samuti põletab linn miljoneid ebaõnnestunud ühistupanga projektis, mis ei saa kunagi tegevuslitsentsi, aga lasteaiad on ikka renoveerimata. Näiteid võiks tuua veelgi,“ väljendas Liivat nördimust.

“Mul tekib küsimus, kas keegi Tallinna juhtidest selle kõige eest ka vastutuse võtab? Soovisid ju Jüri Ratas ja Taavi Aas näidata end “uue põlvkonna” keskerakondlastena, kes ajavad asju ausalt ja läbipaistvalt. Ootan Taavi Aasalt konkreetseid samme pealinnas korruptsiooni väljajuurimiseks ja juhtimiskvaliteedi tõstmiseks,“ lisas Liivat