Anto Liivat: Keskerakonna ainuvõim pealinnas läheb tallinlastele maksma 15 miljonit eurot

Ann VaidaTallinn, Tallinn 1, Tallinn 2, Tallinn 3

Tallinna linnavolikogu Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsiooni aseesimehe Anto Liivati sõnul moodustavad Keskerakonna propagandakulud ja “lojaalsustasud” Tallinna eelarves vähemalt 15 miljonit eurot. Tegemist on summaga, mis on võrdväärne Paide või Haapsalu linna aastaeelarvega. Liivati hinnangul on tegemist maksumaksja raha alatu raiskamisega.

„Keskerakonna ainuvõimu ülalpidamine Tallinnas läheb meile väga kalliks maksma. Kuigi ka linnavalitsus ei oska täpselt öelda, kui palju on linnaeelarves kulutusi, mis ei ole seotud kohaliku omavalitsuse ülesannete täitmisega, siis propaganda- ja lojaalsustasudeks kulub 2019. aastal vähemalt 15 miljonit eurot linlaste maksuraha. Nende kulude hulka kuuluvad näiteks nii linnameedia, parteiliste töökohtade, sidusorganisatsioonide ja -projektide toetamise kui ka Keskerakonna kandidaatide valimisürituste kulud,“ ütles linnavolikogu rahanduskomisjoni sotsiaaldemokraadist liige Anto Liivat.

„Iga keskfraktsiooni liige mõistab, et olukorras, kus erakonnal on volikogus 40 kohta 79-st, sõltub linnavalitsuse püsimine just temast. Selle tulemusena on linnavalitsusel vaja arvestada kõigi tsentristide soovidega – kes soovib kõrgemat palka või uut töökohta, kellel vajab mõni projekt linna tuge, kelle sõber otsib tööd. Lisaks nõuavad linnaosavanemad lisavahendeid valimisürituste korraldamiseks.See kõik suurendab linna kulusid, kuid paraku mitte linlaste heaolu,“ lisas Liivat.