Asko Tamme: ikka on kahju raamatukogust lahkuda

Kirill KlausTartu

Sotsiaaldemokraatide abilinnapeakandidaat Tartu kultuuri- ja hariduse valdkonda kureerima Asko Tamme (58) ütles, et oli ööl vastu tänast murelikult unetu. Ligemale 19 aastat Lutsu raamatukogu juhtinud Tamme on selle aja jooksul olnud korduvalt olnud raamatukogule uue hoone rajamise plaanide sünni ja hääbumise juures asutuse juhina. Nüüd poolteist aastat tuleb asjaga tegelda valdkonda juhtiva abilinnapeana, kirjutab Tartu Postimees.

«Pean olema väga ettevaatlik. Meil on neli lehekülge koalitsioonilepingut, raamatukogule on pühendatud neli-viis rida,» ütles Tamme.

Tamme ütles, et ta annab endale aru, et raamatukogu aeg saab nüüd läbi. «Ikka on kahju, muidugi on kahju. See on ikka üle poole minu aktiivsest tööelust. Ma olen siin kujunenud selleks, kes ma olen,» tunnistas ta. «Aga on jõudnud tekkida rutiini ja tüdimust, kas just üle nurga laskmist, aga lihtsamate teede otsimist.»

Tamme nentis haridusvaldkonnast kõneldes, et uute valimisteni jäänud pooleteise aastaga ei ole võimalik teha äkilisi ja suuri ümberkorraldusi, aga saab rõhutada aktsente: «Et meil on ühtlusharidus, et vaatame alusharidus samade kriteeriumide järgi nagu üldharidust.» See peaks tema meelest kehtima ka nii palgakorralduse kui tugiteenuste puhul.

Sotsid saavutasid koalitsioonikõnelustel küll lasteaiatasu külmutamise lubaduse tulevaks aastaks tänavusele tasemele, aga tasuta lasteaeda ilmselt selle koalitsiooni ajal veel ei tule.

Tamme meelest vajaks arendamist koolide juhtimismudel nii, et hoolekogu kõrval oleks ka vanematekogu.

Veel tõstis Tamme esile vajaduse arenda Tartu Welcome Center´i teenust, mis aitaks välistudengitel ja -õppejõududel Tartus paremini kohandada, ka teistel Tartusse tööle tulevatel välismaalastel.

Valimistel sai Tamme 110 häält ja pääses volikogusse asendusliikmena.

Asko Tamme: ikka on kahju raamatukogust lahkuda