Eduard Odinets hasartmängumaksu jaotamise muudatusest: valitsusliit tegeleb hästi toimiva süsteemi lammutamisega

digiMaksud

Sotsiaaldemokraadid taotlesid täna riigikogus hasartmängumaksu seaduse  muutmise eelnõu katkestamist, kuna see lõhub ära aastaid kehtinud maksuraha jaotamise põhimõtted ja külmutab rahastamise järgnevaks neljaks aastaks 2021. aasta tasemele.

„Valitsus on läinud lõhkuma  hästi toimivat süsteemi, millega ollakse kolmandas sektoris rahul ja mille alusel on teatud valdkondade ühingud ja katusorganisatsioonid teadnud kindlalt, et neil on üks konkreetne allikas, et taotleda oma projektidele ja tegevustele riigilt toetust,“ ütles Odinets. Muudatuste mõjul läheb tema sõnul vähem raha spordile, haridusele ja kultuurile ning vähem saab olema regionaalseid projekte.

„Isegi kui järgmisel aastal on need asjad kuidagi riigieelarves ära lahendatud, siis mis saab edasi? Valitsused tulevad ja lähevad, poliitikud tulevad ja lähevad ja ei saa kindel olla selles, et mõni järgmine minister või järgmine valitsus ei unusta antud lubadusi,” rääkis Odninets. „Nelja eesoleva aasta jooksul kaotavad projektid, mis tegelevad laste, noorte,  puuetega inimeste ja sportlastega 11 miljoni eurot. See on väga suur raha. Me räägime sadadest projektidest, me räägime tuhandetest inimestest, kes saavad nendest projektidest kasu.“

Sotsiaaldemokraatide ettepanek eelnõu teisel lugemisel katkestada kogus 37 poolt- ja 47 vastuhäält.