Eduard Odinets: iga linnaelanik vajab infot. Kuid kas tõesti ainult valimiste eel?

digiAus valitsemine

Viimase nädala üks põnevamaid uudiseid Kohtla-Järvelt on linnavalitsuse sõlmitud leping ühe Sillamäe mittetulundusühinguga kommunikatsiooniteenuste osutamiseks: linna maine kujundamiseks, linnavalitsuse ja linnavolikogu tegevuse avalikkusele tutvustamiseks, linna sündmuste kajastamiseks jne. Ning teha seda tuleb linnavalitsuse suhtes lojaalselt. Ning ainult kuni selle aasta novembrini, kirjutab Kohtla-Järve sotsiaaldemokraadist opositsiooniliider Eduard Odinets.

See kõik oleks väga naljakas, kui ei oleks nii kurb. Sadu kordi on kirjutatud ja miljon korda räägitud, kui labane on maksumaksja raha eest tehtav võimulolijate reklaam ja parteipropaganda. Eriti veel nii nahaalselt vahetult enne valimisi.

Riigikogu korruptsioonivastase erikomisjoni liikmena luban erilise pilguga jälgida kõik avalikkusele edastatavad Kohtla-Järve teated. Loodan, et sama teevad ka erakondade rahastamise järelevalve komisjoni liikmed. Sest näiteid karistamisest varjatud poliitreklaami ja seega erakondade keelatud annetuste eest leidub Eestis küll. Kuulsamad neist on seotud sama erakonnaga, mis Kohtla-Järvelgi võimul.

Ühtlasi ootan Kohtla-Järve opositsiooniliidrina, millal minule ja mu kolleegidele antakse sõna, kommenteerimaks linnas toimuvat võrdsetel alustel linna juhtivate poliitikutega. Seda nõuab nii poliitilise elu hea tava kui žurnalistika hea tava. Elame-näeme, kuidas nende tavadega Kohtla-Järvel on.