Eduard Odinets jätkab Ida-Viru sotsiaaldemokraatide juhina ja pürgib erakonna aseesimeheks

PiretErakond

Ida-Virumaa sotsiaaldemokraadid valisid piirkonna esimeheks tagasi riigikogu õiguskomisjoni ja Kohtla-Järve linnavolikogu esimehe Eduard Odinetsi. Lisaks esitavad nad Odinetsi Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimehe kandidaadiks 16. märtsil Paides toimuval erakonna üldkogul.

Sotsiaaldemokraatide Virumaa piirkonna üldkoosolekul peetud kõnes tänas Odinets erakonnakaaslasi viimaste aastate järjepidava töö eest sotsiaaldemokraatlike väärtuste tutvustamise eest Ida-Virumaal. „Iga neljas maakonna elanik toetab praegu sotsiaaldemokraate. See on meie ühise töö tulemus. Nüüd on vaja taset hoida ja veelgi tõsta, eriti arvestades seda, et Euroopa Parlamendi valimised lähenevad ja pooleteist aasta pärast seisavad ees kohalikud valimised,“ ütles Odinets.

Ta kommenteeris ka oma kandidatuuri esitamist aseesimehe kohale. “Olen valmis igati vastutust võtma, kui see mõte leiab toetust ka teistes piirkondades. Kui ma töötasin sotsiaaldemokraatide peasekretärina, siis sain  lähedalt tundma erakonna nii-öelda köögipoolt ja ühtlasi koordineerisin siis ka erakonna riigikogu valimiste kampaaniat. Ka olen osalenud kahe viimase valitsuse moodustamise läbirääkimistel. Soovin ka edaspidi erakonna juhtimisse panustada, seekord aseesimehena,” selgitas Odinets.

Ida-Virumaa sotsiaaldemokraadid otsustasid esitada erakonna senise liidri, siseminister Lauri Läänemetsa erakonna esimehe kohale ja senise aseesimehe, terviseminister Riina Sikkuti teiseks aseesimeheks. Erakonna programmi- ja põhikirjatoimkonna kandidaat on Mark Gerassimenko ja aukohtu liikme kandidaat  Henri Kaselo.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna Ida-Virumaa piirkonna aseesimehena jätkab Toila vallavolikogu esimees Etti Kagarov.