Eduard Odinets: perede võrdne kohtlemine peab jõudma kõigisse seadustesse

digiUncategorized

Sotsiaaldemokraadist põhiseaduskomisjoni aseesimees Eduard Odinets algatas eile eelnõu, mis võrdsustab registreeritud elukaaslased abikaasadega perehüvitise seaduses ja veel kahes seaduses –  sotsiaalmaksuseaduses ja töölepinguseaduses.

„Eelnõu annab abikaasale ja registreeritud elukaaslasele võrdsed õigused ja kohustused, mis on kooskõlas põhiseaduses sätestatud võrdse kohtlemise põhimõttega. See põhimõte peab olema  läbivalt meie seadustes, aga kahjuks see nii ei ole. Loodame, et riigikogu menetleb meie eelnõu mõistlikult, et kõik Eesti perekonnad sõltumata sellest, kas tegu on abikaasade või registreeritud elukaaslastega, elaksid õnnelikult oma pereelu,“ märkis Odinets sotsiaaldemokraatide algatust tutvustades.

Odinetsi sõnul on riigikohus korduvalt väljendanud seisukohta, et perekonnaõigus laieneb võrdselt nii abikaasadele kui registreeritud elukaaslastele. Eelnõu riigikogule üle andes meenutas Odinets, et eile oli mitmekesisuse päev ja pühapäeval seisab ees rahvusvaheline perede päev.