Eduard Odinets: perekonnaseaduse muudatused teevad Eesti õnnelikumaks ja vabamaks

PiretAbieluvõrdsus

Riigikogu kinnitas täna 55 poolthäälega perekonnaseaduse ja kooseluseaduse muudatused, mis annavad täiskasvanutele õiguse abielluda sõltumata nende soost. Valitsuse usaldusküsimusega seotud seaduse poolt hääletasid Sotsiaaldemokraatliku Erakonna, Reformierakonna ja Eesti 200 saadikud.

Sotsiaaldemokraat Eduard Odinets ütles enne lõpphääletust riigikogu kõnetoolist, et tegu on ajaloolise hetkega, mil Eesti saab lõplikult lahti nõukogude väärtus- ja kultuuriruumist.

„Perekonnaseaduse muudatused ei ole pelgalt inimestele tsiviilsuhte registreerimise võimaldamine. See on märk meie ühiskonna arengust ja kasvamisest, märk meie austusest ühiskonna kõigi liikmete vastu. See on märk sellest, et võrdne kohtlemine, võrdsed õigused, võrdsed võimalused ei ole lihtsalt sõnad, vaid nendega on tõsi taga,“ ütles Odinets.

Tema kinnitusel saab lõpuks öelda, et Eesti inimesed on nüüdsest oluliselt vabamad, kui nad olid veel eile – kõigile senistele vabadustele lisandub vabadus abielluda ja olla õnnelik sellega, kellega sa soovid õnnelik olla.

„Väga paljudele Eesti inimestele on see samm oluline ja märgiline. Aga paljudele on see otseses mõttes elu küsimus. Paljud ei jõudnudki seda hetke ära oodata, ei jaksanud enam kapis elada, ei jaksanud oma armastust varjata, ei julgenud õnnelikud olla. See seadus on ka kõigile neile, kes on murdunud ja enam ei jaksanud,“ rääkis Odinets.

Odinets avaldas oma kõnes kahetsust inetu diskussiooni üle, mis kaasnes selle seadusega nii ühiskonnas kui riigikogu saalis. „Nii palju haiget ja valu on tehtud inimestele.  Nii palju viha on välja valatud ja kiusu lahti lastud. See kõik ei tee au meie ühiskonnale, meie riigile, meie poliitikutele,“ sõnas ta.