Eduard Odinets taasliitus Sotsiaaldemokraatliku Erakonnaga

Kirill KlausErakond

Riigikogu liige Eduard Odinets esitas avalduse Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda astumiseks, mille sotsiaaldemokraatide juhatus eile õhtul kinnitas.

Ida-Virumaal parlamenti kandideerinud Odinets alustab esmaspäeval 11. jaanuaril tööd riigikogus, kus ta annab täiskogu ees ka ametivande.

“Hea meel on olla tagasi erakonnas ja pakkuda verivärske riigikogu saadikuna tuge sotsiaaldemokraatlike väärtuste elluviimisel. Erakonna liikmena soovin panustada sellise Eesti kujundamisse, mis on kõigi siin elavate inimeste kodu, sõltumata nende eripärast. Igaüks võiks tunda end Eestis koduselt – turvaliselt, hoituna, mittetõrjutuna ja oodatuna,” ütles Odinets.

Üle-eelmisel kümnendil sotsiaaldemokraatide ridadesse kuulunud Odinets astus 2009. aastal erakonnast välja, kuid jäi edasi toetajaliikmeks ja on pärast seda kandideerinud korduvalt valimistel Sotsiaaldemokraatliku Erakonna nimekirjas.

Seoses eelmise aasta lõpus Narva linnapeaks valitud Katri Raigi parlamendist lahkumisega sai Odinetsist alates 30. detsembrist riigikogu liige.

Odinets on ligi veerand sajandit kuulunud järjepanu Kohtla-Järve volikokku. Esimest korda valiti ta sinna 1996. aastal, kui ta oli 20-aastane. Kohtla-Järve linnavolikogus on ta aastaid olnud opositsiooni eestkõneleja. 2017. aasta kohalikel valimistel kogus ta Kohtla-Järvel kõige rohkem hääli, olles nii linna populaarseim poliitik.