Eestlased eelistavad linnapeana Rainer Vakrat

Ann VaidaTallinn

Kantar Emori värske uuringu kohaselt usub 23,1 % eestlastest, et tänastest kandidaatidest sobib kõige paremini Tallinna järgmiseks linnapeaks sotsiaaldemokraat Rainer Vakra.

23,1% toetusega Rainer Vakrale järgnevad Kristen Michal 19,8% ja Martin Helme 14,5%. Tänane tegevlinnapea Taavi Aas on eestlaste eelistustes 10,7% alles neljandal kohal ja Raivo Aeg 10,1% viies. Oma valikut ei osanud öelda 21,7% vastanuist.

“Sotsiaaldemokraatide Tallinn on sõbralik, avatud ja kiiresti arenev euroopalik pealinn ning see nägemus kogub üha uusi toetajaid,” kinnitas Vakra, kelle sõnul on tal eriti hea meel noorte valijate tugeva toetuse üle. EMORi küsitluse  kohaselt toetab Rainer Vakra kandidatuuri 33,6% noortest, 15-34 aastastest eestlastest. Konkurentide toetus noorte valijate seas on Vakra 33,6% protsendiga võrreldes selgelt madalam – Kristen Michalil 20%, Martin Helmel 9,5%, Taavi Aasal 5,9% ja Raivo Aegil 4,7%.

“Ma olen hingelt läbi ja lõhki tallinlane ning päriselt tahangi just Tallinna linna juhtida. Ma usun, et valijad tunnetavad seda ja usaldavad seetõttu mind iga päevaga üha enam,” lisas Rainer Vakra, kelle toetus on võrreldes juunikuise 19% kasvanud 23,1% peale ehk enam kui nelja protsendipunkti võrra.

Kõigi tallinlaste seas on siiani suurim toetajaskond Taavi Aasil 31,9%, tugevaima alternatiivina on Rainer Vakra toetus 14,6% ning järgnevad Kristen Michal 11,4%, Martin Helme 8% ja Raivo Aeg 5,8%.