Eiki Nestor: tuletan presidendi kriitikutele meelde, et tal pole ôigust vait olla, kui näeb, et meie vabadus on ohustatud

digiArvamus

Riigikogu endine sotsiaaldemokraadist esimees Eiki Nestor peab Priit Kuuse usutlust ETVs president Kersti Kaljulaidiga rahulikuks vahelduseks räuskavale stiilile, mis viimase kahe aasta jooksul on üha enam ühiskonda levinud, kajastab EPLi arvamusportaal.

Tänastes oludes ei ole ei küsijal ega ka vastajal vôimalik kôrvale hoida koroonakriisist ja sellest tulenevast, tulisest vaidlusest abielureferendumi ja inimôiguste teemal vôi siis noorte vôimalustest pääseda arsti juurde, kui nad seda soovivad.

Usun, et presidendi vastustest said tuge kôik need inimesed Eestis, kes sôltumata oma toimetulekust vôi ametipostist peavad loomulikuks vaba maailma väärtusi ja tôekspidamisi. Kes usuvad Eestisse ja tema tulevikku, hoolivad ja austavad kôiki inimesi, kes siin elavad. Viimasel kahel aastal valitsev räuskav ja solvav toon on nende suur mure. Seetôttu on tore vahelduseks kuulata intervjuud, kus saad öelda, et “ôige, just, ja ka mina arvan nii”.

Loomulikult jôuti küsimustega ka järgmiste presidendivalimiste juurde. Polnud mingit keerutamist, vaid selge ja ainuôige üleskutse erakondadele teha koostööd ühise kandidaadi vôi kandidaatide leidmiseks

Ka siin lähtus Kersti Kaljulaid meie pôhiseaduse môttest, et president peaks toetuma laiemale pôhjale, kui üks koalitsioon.

Ja pôhiseaduses kirjas olevatest ôigustest ja kohustustest ongi ta piinliku täpsusega kinni pidanud. Siinkohal tahan presidendi kriitikutele meelde tuletada, et tal pole ôigust vait olla, kui näeb, et vabadus ja Eesti pôhiseadus on mingit pidi ohustatud. Ta on andnud vande jääda truuks Eesti Vabariigile.

Eiki Nestor: tuletan presidendi kriitikutele meelde, et tal pole ôigust vait olla, kui näeb, et meie vabadus on ohustatud