Euroopa Komisjoni asepresident Frans Timmermans: Putin teeb kõik, mis suudab, et kõikjal Euroopas tuleksid võimule äärmusparempoolsed

PiretUncategorized

Euroopa Komisjoni asepresident Frans Timmermans ütles sotsiaaldemokraatide korraldatud majanduskonverentsil “Tugev Eesti – uus vaade majandusele“, et eelseisvatel Riigikogu valimistel tuleks eelistada erakondi, kes hoiavad ühiskonda koos ja kes ei lase kellelgi maha jääda.

“Euroopa on sõjas ja Putin üritab liikmesriike nõrgestada – ta teeb kõik selleks, et kõikjal Euroopas tuleksid võimule äärmusparempoolsed. Poliitikutel on seetõttu vastutus hoida solidaarsust ja ühtsust,” ütles Timmermans.

Tema sõnul muretsevad inimesed täna enim oma toimetuleku pärast ja seetõttu on vaja seista selle eest, et inimesed tuleksid Euroopa Liidu liikmesriikides ja Ukrainas toime. “Leibkondade kulud kasvavad, mistõttu tuleb toetada inimeste elujärje hoidmist. Meil on tarvis muuta hooned energiasäästlikumaks ning luua juurde taastuvenergia tootmise võimalusi,” rääkis Timmermans ja lisas, et peale selle on tarvis omada ka rohkemaid tarnijaid, et mitte sõltuda üksikutest.

“Rohepööret süüdistatakse hinnatõusus, kuid selle on siiski põhjustanud julgeolekuolukord ja koroonaviirus. Venemaa ründab ja kõigutab teadlikult kogu Euroopat, mistõttu on meil tarvis tugevdada oma majandust ja aidata Ukrainat,” rääkis Timmermans.

Asepresidendi sõnul on vaja Euroopa majandust muuta nii keskkonna kui ka kliima hoidmiseks, ent järjest enam ka julgeoleku tagamiseks. “Taastuvenergeetika on siin oluline suund, kuid kliimamuutustega kohanemiseks on oluline aidata ka riike, kelle tööstus ei saasta nii palju, ent kelle elukeskkond ja põllumajandus kannatab,” ütles ta ja lisas, et saaste ja heitmete vähendamine on üks osa konkurentsivõimelisest majandusest.

Timmermansi arvates on ka Hiina teinud selles kontekstis edusamme, kuna sealt tuleb 30% CO2 heitmest.

“Tuleb mõista, et muutused on ülemaailmsed ning Euroopal on eelis kiiremini kohaneda ja muudatusi ellu viia. Euroopa peab jääma ühtseks, sest see ongi meie edu saladus. Venemaa üritab meid samal ajal lahku ajada, kuid meie solidaarsus on põhiväärtus, mis aitab meil kriisist tugevamana välja tulla,” sõnas Timmermans.

Majanduskonverents “Tugev Eesti – uus vaade majandusele” kestab täna kella 17.40ni ning seda on võimalik otseülekandes jälgida siin. Konverentsi kava leiate siit.