Vaata otse: Sotsiaaldemokraadid valivad üldkogul uue esimehe

Ann Vaida

Tartus, Vanemuise kontserdisaalis toimub Sotsiaaldemokraatliku Erakonna üldkogu, kus sotsiaaldemokraadid valivad endale uue esimehe.

Kell 11 algava üldkogu juhatab sisse senise esimehe Jevgeni Ossinovski aruandekõne. Sotsiaaldemokraate neli aastat juhtinud Ossinovski teatas aprillis, et ta ei kandideeri enam erakonna esimeheks. Üldkogu delegaadid teevad Tartus valiku Riina Sikkuti, Indrek Saare ja Lauri Läänemetsa vahel. Kõigil kolmel esimehekandidaadil on selja taga enam kui kuu väldanud väitlustuur, kus nad Eesti eri kohtades debateerisid sotsiaaldemokraatia väljakutsete ja erakonna tuleviku üle. Esimeheks pürgijad astuvad ka üldkogul kõnedega oma erakonnakaaslaste ette.

Uus esimees selgub kella ühe ja kahe vahel. Kui esimehe valimiseks läheb vaja kahte hääletusvooru, siis kinnitatakse valimistulemused orienteeruvalt kell 13.45. Kui uus liider valitakse ära ühes voorus, siis on tema nimi teada kella üheks.

9. juunil uueneb kogu sotsiaaldemokraatide juhtkond – lisaks esimehele valib üldkogu erakonnale ka uued aseesimehed ja uue juhatuse.