Hambaravihüvitist kasutas aasta jooksul üle 200 000 inimese

Ann VaidaTervishoid

riina sikkut

1. juulil täitus uue hambaravihüvitise elluviimisest täpselt aasta. Kaheteistkümne kuuga on hüvitise abil hambaarsti külastanud üle 200 000 inimese. 

Sotsiaaldemokraatide juhtimisel loodud soodustust kasutas 2017. aasta teises pooles 90 000 ja 2018. aasta esimese kuue kuuga 126 000 inimest. Kokku on nende külastajate eest tasutud kokku 9,5 miljoni eurot. 2018. aastaks on haigekassa prognoosinud, et hambaravisoodustust kasutatakse 12 miljoni eest. 

Tervise- ja tööminister Riina Sikkut avaldas heameelt, et suur osa Eesti inimestest on juba soodustust kasutanud. „Uue hambaravihüvitise eesmärk oli suurendada inimeste ligipääsu hambaarstide juurde. Tänane statistika kinnitab seda, et me liigume tehtud muudatustega õiges suunas ning inimeste ligipääs hambaravile on paranenud. Rohkem kui pooled hambaravikliinikud on juba haigekassaga lepingu sõlminud ning kõik maakonnad on tänase seisuga lepingutega kaetud,“ ütles Sikkut. Ühtlasi tõi ta välja, et kolmandik inimestest, kes kasutasid hambaravihüvitist eelmisel aastal, on seda teinud ka tänavu. 

Alates 1. jaanuarist 2018 saavad kõik täiskasvanud ravikindlustusega inimesed aastas 40 eurot hambaravihüvitist, kui patsient ise tasub vähemalt 50% arvest. Hüvitist saab kasutada haigekassaga lepingu sõlminud hambaarstide juures. Lapseootel naised, väikelapse emad, pensionärid ja osalise või puuduva töövõimega inimesed saavad hambaravi jaoks hüvitist 85 eurot aastas, tasudes ise vähemalt 15% arvest. Alla 19-aastaste laste hambaravi on haigekassa lepingupartneri juures tasuta.