Hanno Matto: Tallinn võiks Ukraina väikelinna abistada

Ann VaidaTallinn

Rahvaesindaja Hanno Matto leiab, et Tallinna raad võiks Ukraina Bila Tserkva väikelinna abipalve ikkagi rahuldada, saates neile küsitud trollid või aidates mingil muul käepärasel moel.

Linnavolinik Matto saatis täna hommikul kirja Tallinna Linnavalitsusele ning Eesti Vabariigi peaministrile, endisele linnapeale Jüri Ratasele, milles palus abipalve läbi vaadata ning leida võimalus hädas olijate abistamiseks.

“Arvestades Ukraina viimaste aastate väga rasket majanduslikku ja poliitilist olukorda ning Eesti riigi ja avalikkuse suurt toetust sellele riigile ja Ukraina rahvale, on Tallinna linna kohus abivajajat aidata,” kirjutas Matto kirjas linnavalitsusele.

Ta lisas, et sellise palvekirja kirjutamine näitab ilmekalt kui raske on Bila Tserkva olukord tegelikult. “Trollid, mis meie ametnike jaoks tunduvad kõlbmatud, võivad Ukraina väikelinnas peale hooldusremondi läbimist teenida veel aastaid,” kirjutas Matto. Kui aga trollidest tõesti asja ei saa, siis tuleb linnavalitsusel leida mõni teine võimalus, kuidas abipalujale vastu tulla, lisas linnavolinik.

Aasta alguses saatis Ukrainas Kiievi oblastis Rossi jõe ääres asuva Bila Tserkva linnapea Gennadii Dykyi Tallinna linnapea kohuseid täitvale Taavi Aasale kirja, milles palus annetada enda vanad trollid.

Tallinna Linnavalitsus seda abipalve küsimust arutanud ei ole, kuid Tallinna Transpordiameti juhataja Andres Harjo on linna nimelt avaldanud seisukohta, et Ukraina linna selles küsimuses hetkel aidata pole võimalik.

Õhtuleht