Haridusleppega liitunud sotsiaaldemokraadid: tark valitsus ei koonerda hariduse arvelt

Kirill KlausHaridus

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus kiitis heaks liitumise Eesti haridusleppega, mille keskne eesmärk on nii kõrghariduse riikliku rahastamise kui üldhariduse õpetajate palgafondi rahastamise suurendamine vähemalt 1,5%-ni SKPst ning selle edasine hoidmine vähemalt samal tasemel. 

„Valitsus narrib õpetajaid laste huvitegevuse arvelt sisuliselt olematu palgatõusuga, mis on hoolimatu ja perspektiivitu samm. Selleks, et hariduse kvaliteet ei langeks, on hädavajalik, et jätkuks sotsiaaldemokraatide valitsusse kuulumise ajal süsteemselt läbi viidud õpetajate palgatõus ja liikumine lubatud 120% poole keskmisest palgast. Toetame igati ka haridusleppe veendumust, et tasuta eestikeelne kõrgharidus on avalik hüve, millele tuleb tagada vaba ligipääs ning kõiki teisi leppe sihte, mis on suunatud sellele, et Eestis saaks jätkuvalt head haridust,“ ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Indrek Saar.

Aprilli lõpus sõlmisid Eesti suuremad haridus- ja teadussektori esindusorganisatsioonid ühise haridusleppe. Selle osalised on teise seas Eesti üliõpilaskondade liit, Eesti haridustöötajate liit, akadeemiliste ametiühingute nõukogu, Eesti kõrgkoolide, teadus- ja arendusasutuste ametiliitude ühendus UNIVERSITAS, Eesti õpilasesinduste liit ja Eesti noorte teaduste akadeemia. Leppe leiab siit: https://eyl.ee/eesti-hariduslepe/