Heameeleavaldus Kõigi Õigus Abielule 18. oktoobril Vabaduse väljakul

digiNoored

Pühapäeval, 18. oktoobril kell 12:00 toimub Tallinnas Vabaduse väljakul Heameeleavaldus – Kõigi Õigus Abielule. Meeleavalduse eesmärk on väljendada toetust Eesti LGBT+ kogukonnale ning samasooliste paaride õiguste tagamisele.

Korraldajad kutsuvad kõiki osalejaid ütlema „ei“ kavandatavale abielureferendumile, mille eelnõu praegu valitsuse laual on. Meeleavaldust korraldavad Noored Sotsiaaldemokraadid, Vikerroos, Festheart Filmifestival, Vikerruum, Eesti LGBT Ühing ja mitmed vabatahtlikud. Samuti osalevad pea kõikide Eesti erakondade noortekogude esindajad.

Noorte Sotsiaaldemokraatide asepresident Karl Aaron Adson: „Nähes, kui palju inimesi tulid kohale Tartus toimunud Heameeleavaldusele 4. oktoobril, veendusime, et teema on noortele oluline ja hingelähedane. Me ei tohi lasta valitsuserakondadel taga kiusata vähemusi ja tirida ühiskonda tagurlusse. Seetõttu tuleme taas tänavale, et öelda „Meie toetame sooneutraalset abielu.“ Abiellumise õigus olgu kõigil täisealistel hoolimata nende soost. Õiguste kinnistamine vaid ühele ühiskonnagrupile on ohtlik tee, kuhu meie ei luba oma riiki juhtida. Kaasaegses riigis vähemuste õiguste üle referendumeid ei korraldata.“

Lemmit Kaplinski, ürituse kaaskorraldaja lisab: „Kui täiskasvanud inimesed hoolivad teineteisest ja võtavad ühiselt vastutuse endi, kaaslase ja laste eest, siis see on pere ja väärib riigi kaitset. Tugev pere tähendab väiksemat vaesusriski, õnnelikumaid lapsi, tervemat ja paremini hakkamasaavat Eestit. See, et meiega on Vabaduse väljakul liitumas enamike Eesti erakondade noortekogude esindajad, näitab, et noored hindavad euroopalikke väärtusi ja inimõiguste ning isikuvabaduste küsimused on nende jaoks kaalukeeleks.“

Meeleavaldusele on oodatud kõik inimesed, kes usuvad, et riik peab kaitsma ja väärtustama kõiki perekondi.

Seoses Covid-19 levikuga paluvad korraldajad kõikidel osalejatel kanda maski, hoida teistest inimestest vähemalt 2 meetrist vahemaad ja haigusnähtudega jääda koju.