Heljo Pikhof: Eesti inimesed väärivad rohkem puhkepäevi

digiLisapuhkepäevad

Sotsiaaldemokraadid algatavad täna riigikogus pühade ja tähtpäevade seaduse muutmise eelnõu, mille eesmärgiks on anda inimestele nädalavahetusele langenud rahvuspüha või riigipüha eest täiendav puhkepäev.

„Kui võrrelda Euroopaga, siis Eestis tehakse keskmisest enam nii tööpäevi kui töötunde ehk meie inimesed saavad vähem puhata. Aastate lõikes on puhkepäevade arv erinev – alanud aastal jäävad meie tööinimesed ilma lausa viiest vabast päevast, kuna riigipüha on sattunud kas laupäevale või pühapäevale. Igati mõistlik on muuta seadust nii, et inimesed saaksid pisut pikemalt puhata. Aeg selleks on ammu küps,“ põhjendas Heljo Pikhof.

Sotsiaaldemokraatide eelnõu annab nädalavahetusele sattuva riigipüha eest lisapuhkepäeva järgmisel tööpäeval. Vaba päeva ei saa riigipüha eest, mis on alati pühapäeval ehk siis ülestõusmispühade esimest püha ei hüvitata.

Pikhofi sõnul ei ohusta mõne nädalavahetuse pikendamine kuidagi Eesti majandust. „Kui inimesed saavad rohkem koos perega olla, looduses viibida ja sporti teha, siis on nad ka tervemad ja heatujulisemad. Kõik see kajastub ka nende tööelus. Meie eelnõu seadustamisest võidab terve ühiskond,“ lisas Pikhof.