Heljo Pikhof: hooldusreform toob kümnetele tuhandetele kergendust

PiretHooldusreform

Riigikogu seadustas täna 70  poolthäälega seaduse, mille alusel jõustub 2023. aasta 1. juulil hooldusreform, mis toob sotsiaaldemokraat Heljo Pikhofi sõnul kergendust kümnetele tuhandetele Eesti inimestele.

„Oleme järjepidevalt seisnud sellise hoolduse korraldamise eest, mis laseks eakal inimesel võimalikult kaua oma kodus toime tulla ja vajadusel pensioni eest hooldekodus eladaSuvistel koalitsioonikõnelustel tõid sotsiaaldemokraadid jõuliselt lauale väärika vananemisega seotud hoolekande teemad. Saavutasime läbi aegade suurima rahalise toetuse, mis jõuab omavalitsuste kaudu hoolekandesüsteemi,“ rääkis Pikhof.

Laias laastus tähendab reform seda, et hooldekodu muutub seda vajavale eakale kättesaadavaks ega sõltu enam tema pensioni suurusest ega tema perekonna rahalistest võimalustest. „Neile, kelle jaoks on ainsaks võimaluseks hooldekodus pakutav hooldus või põetus, hüvitab omavalitsus pensionist puudu jääva hooldekodu koha maksumuse,“ ütles  Pikhof.

Samuti suurendab reform Eesti erinevates piirkondades koduteenuste mahtu ja kvaliteeti. „Hoolekandes on suudetud reform käima lükata. Nüüd on ülioluline, et riik ja omavalitsused pingutaksid selle nimel, et asjad sujuvalt toimiksid,“ tõdes Pikhof.