Heljo Pikhof: mida vähem magusaid jooke, seda tervemad lapsed

Kertu ValgeTartu

Riigikogu kinnitas täna magustatud joogi maksu seaduse, mille keskseks eesmärgiks on vähendada ülekaaluliste laste arvu.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimehe Heljo Pikhofi kinnitusel on tegu  konkreetse sammuga Eesti inimeste ja eriti noore põlvkonna tervise heaks.

„Meie laste ja noorte ülekaalulisuse ning sellest tingitud tervisehädadega on pikalt tegeletud, kuid probleemid pole kuhugi kadunud – arvestatav hulk kooliõpilasi on endiselt kas rasvunud või ülekaalus. Seega on vaja tõhusamaid lahendusi, sealhulgas ka muudatusi maksupoliitikas,“ avaldas Pikhof toetust seadusele, mis jõustub 2018. aasta 1. jaanuaril.

Pikhofi sõnul tuleb liigse suhkru tarbimisega võidelda kompleksselt, sest vaid nii jõuab käegakatsutavate tulemusteni. „Maksustamine üksi olukorda ei paranda, küll aga annab ta oma panuse. On selge, et hinna kõrval mõjutab inimesi tervislikumalt tarbima ka senisest parem teavitustöö. Maitseharjumusi saab muuta sel moel, kui tootjad lähevad järk-järgult üle tervislikemale retseptidele, vähendades jookides suhkrukoguseid,“ rääkis Pikhof.

„Vaieldamatult on see probleem, et tervelt 50 protsenti lapsi joob regulaarselt suhkrustatud jooke. Pahatihti ei anta endale aru, et pooles liitris limonaadis, aga ka energiajoogis on 50-56 grammi suhkrut,“ sõnas ta.

Antud seadus aitab edaspidi vähendada ka haigekassa koormust, lisas Pikhof.

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioon
PRESSITEADE