Heljo Pikhof: mida vähem magusaid jooke, seda tervemad lapsed

Ann VaidaLapsed ja pered, Tervishoid

Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni aseesimehe Heljo Pikhofi kinnitusel on magustatud joogi maksueelnõu konkreetne samm Eesti inimeste ja eriti noore põlvkonna tervise heaks.

„Meie laste ja noorte ülekaalulisuse ning sellest tingitud tervisehädadega on pikalt tegeletud, kuid probleemid pole kuhugi kadunud – arvestatav hulk kooliõpilasi on endiselt kas rasvunud või ülekaalus. Seega on vaja tõhusamaid lahendusi, sealhulgas ka muudatusi maksupoliitikas,“ avaldas Pikhof toetust rahandusministeeriumis valminud seaduseelnõule, mis läks täna kooskõlastusringile.

Pikhofi sõnul tuleb liigse suhkru tarbimisega võidelda kompleksselt, sest vaid nii jõuab käegakatsutavate tulemusteni. „Maksustamine üksi olukorda ei paranda, küll aga annab ta oma panuse. On selge, et hinna kõrval mõjutab inimesi tervislikumalt tarbima ka senisest parem teavitustöö. Maitseharjumusi saab muuta sel moel, et tootjad lähevad järk-järgult üle tervislikemale retseptidele, vähendades jookides suhkrukoguseid,“ rääkis Pikhof. „Vaieldamatult on see probleem, et tervelt 50 protsenti lapsi joob regulaarselt suhkrustatud jooke. Pahatihti ei anta endale aru, et pooles liitris limonaadis, samuti energiajoogis on 50-56 grammi suhkrut.“

Rahandusministeeriumi eelnõu aitab seaduseks saades vähendada ka haigekassa koormust, lisas Pikhof.