Heljo Pikhof: Täiendavate puhkepäevade eelnõu jõuab riigikogu suurde saali

digiLisapuhkepäevad

Riigikogu põhiseaduskomisjonis oli täna arutelu all pühade ja tähtpäevade seaduse muutmise eelnõu, mille eesmärgiks on anda inimestele nädalavahetusele langenud rahvuspüha või riigipüha eest täiendav puhkepäev. Komisjoni otsuse kohaselt tuleb sotsiaaldemokraatide esitatud eelnõu esimesele lugemisele 15. märtsil.

„Eesti poliitikas on täiendavate puhkepäevade idee ringelnud juba üle 15 aasta. Põhimõttelist toetust sellele ettepanekule on viimastel kuudel avaldanud ka Keskerakonna ja EKRE esindajad. Teisisõnu on eelnõu “taga” kolm parlamendierakonda,” ütles Heljo Pikhof.

Sotsiaaldemokraatide eelnõu annab nädalavahetusele sattuva riigipüha eest lisapuhkepäeva järgmisel tööpäeval. Vaba päeva ei saa riigipüha eest, mis on alati pühapäeval ehk siis näiteks ülestõusmispühade esimest püha ei hüvitata.

Pikhofi sõnul tehakse Eestis võrdluses Euroopa riikidega keskmisest enam nii tööpäevi kui töötunde. „Lisaks on puhkepäevade arv aastate lõikes erinev. Näiteks sel aastal jäävad töötajad ilma viiest vabast päevast, kuna riigipüha on sattunud kas laupäevale või pühapäevale,“ märkis Pikhof.

„Mõne nädalavahetuse pikendamine ei ohusta kuidagi majandust. Kui inimesed saavad rohkem puhata ja koos perega olla ning looduses viibida, siis on nad tervemad ja heatujulisemad, mis kajastub positiivselt nende tööelus,“ tõdes Pikhof.