Helmen Küti algatusel moodustas 14 saadikut riigikogu omastehooldajate toetusrühma

PiretOmastehooldus

14 riigikogu liiget moodustasid eile õhtul omastehooldajate ja hooldajate toetusrühma, mille esimeheks valiti sotsiaaldemokraat Helmen Kütt ja aseesimeheks EKRE saadik Moonika Helme. 

“Aastate vältel on omastehoolduse vallas olnud positiivseid arenguid. Väga oluline samm oli eelmise aasta juulis jõustunud hoolekandereform, mis leevendas ka omastehooldajate olukorda. See  aga ei tähenda, et lahendamist vajavaid muresid enam ei oleks. Nüüd tuleb kokku leppida sotsiaalsetes garantiides ja ka selles, kuidas täiendavalt toetada inimesi,  kes soovivad oma lähedasi hooldada. Hooldajad ei tohiks ise läbi põleda.  Eeskuju saab siin võtta Soomest,“ ütles Helmen Kütt.

Ta avaldas heameelt selle üle, et toetusrühmas on esindatud kõigi parlamendierakondade poliitikud, sest teemad ja mured, millega tegeletakse ja neile lahendusi otsitakse, on erakondade ülesed.

Sotsiaaldemokraatidest kuuluvad sinna Jevgeni Ossinovski, Jaak Aab, Andre Hanimägi, Priit Lomp, Tiit Maran, Tanel Kiik ja Heljo Pikhof ning Reformierakonnast Karmen Joller ja Eero Merilind. Eesti 200 esindab Irja Lutsar, Isamaad Riina Solman, EKREt Helle-Moonika Helme ja Keskerakonda Andrei Korobeinik.

Omastehooldajate heaolule pühendatud toetusrühmad on tegutsenud ka riigikogu eelmistes koosseisudes.