Helmen Kütt elas Jyväskyläs kaasa Soome sotsiaaldemokraatide uue esimehe Antti Lindtmani valimisele

PiretEesti-Soome

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees Helmen Kütt võttis külalisena osa Jyväskyläs toimunud mitmepäevasest Soome Sotsiaaldemokraatliku Partei (SDP) 47. kongressist, kus ta pidas soomekeelse tervituskõne ja õnnitles partei uueks esimeheks valitud Antti Lindtmani.

„Meeliülendav oli elada kaasa ajaloolistele hetkedele, mil Soome eelmine peaminister ja ligi neli aastat SDPd  juhtinud Sanna Marin andis teatepulga üle Soome sotsiaaldemokraatide parlamendifraktsiooni juhile Antti Lindtmanile. Kongressi avapäeval oli mul sümpaatne vestlus Sanna Mariniga, kellega viimati kohtusime talvel,” ütles  Helmen Kütt. „Vaatamata sellele, et sotsiaaldemokraadid ei ole hetkel Soomes valitsuspartei, seisavad nad kindlalt selle eest, et homme oleks parem kui täna.“

Jyväskyläs toimunud kohtumised andsid Küti sõnul taaskord kinnitust Eesti ja Soome sotsiaaldemokraatide headest suhetest ning ühistest eesmärkidest. „Eesti sotsiaaldemokraadid on teinud oma Soome aatekaaslastega mitu kümnendit tihedat koostööd. Jagame samu aateid ja väärtusi ning meil on, mida teineteiselt õppida,“ märkis Kütt.

Laupäeval valiti SDPle ka uued aseesimehed. Pühapäeval toimusid teiste juhtorganite valimised ja seati sihte tulevikuks.