Helmen Kütt: head sotsiaaltöö päeva!

PiretSotsiaalteenused

Täna on rahvusvaheline sotsiaaltöö päev ning seda tähistatakse igal aastal märtsikuu kolmandal teisipäeval nn liikuva pühana.

Eesti Sotsiaaltöö Assotsiatsioon (ESTA), mille liikmeks on ka minul au olla,  tunnustab juba alates 2007. aastast valdkonna parimaid töötajaid ja teeb seda ka täna. Täna kogunesid üle Eesti sotsiaaltööd tegevad inimesed Viljandisse Pärimusmuusika Aita, et koos parimaid õnnitleda ning kolleegidega kohtuda.  Tulla saavad aga vaid osad, sest teised tublid teevad oma igapäevatööd, hoides kõrgel sotsiaaltöö mainet ja lippu!

Sotsiaaltöö on minu jaoks maailma ilusaim töö ja seda teevad erilised inimesed! Sotsiaaltöö ja sotsiaaldemokraat kõlavad nagu sarnaselt, kas pole? Ilmselt ka selle tõttu on meie erakonna liikmete hulgas nii palju neid inimesi, kes seda imelist tööd teevad, kes igal päeval ja igas olukorras on eesliinil ja elukaare üleselt inimeste eest väljas! Meie, kui sotsiaaldemokraatide maailmavaatest tulenevalt ongi meile ju olulised hoolivus, nõrgemate toetamine ja ühiskonna sidusus.

Ma ei pea õigeks, et vaid ühel päeval aastas – pidupäeval, räägitakse sotsiaaltööst ja tänatakse sotsiaaltöötajaid, sestap soovin mina teile, lugupeetavad, kauneid argipäevi, tervist ja ikka rõõmsat meelt!