Helmen Kütt: kriisiaeg nõuab hoolivust

Kirill KlausKoroonaviirus

Viimas kahe nädala, eriti viimase viie-kuue päeva jooksul on juhtunud uskumatult palju. Kes osanuks kuu aega tagasi eeldada või halvimas unenäoski näha, et Eesti elab märtsi keskel eriolukorras; et sadade tuhandete inimeste senine elukorraldus on kokku kukkunud, kellel vähemal, kellel suuremal määral; et jõus on mitmesugused piirangud. Kõik see on paratamatus. Koroonaviiruse leviku kontrolli alla saamine ja tõkestamine on üleilmne proovikivi, kirjutab riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimees, sotsiaaldemokraat Helmen Kütt Sakalas.

Ma ei kahtle selles, et mõnda aega uute reeglite järgi elades suudame lõpuks ühiselt selle kurja haiguse seljatada. Selleks peab igaüks kandma hoolt iseenda, oma lähedaste ja kaaskodanike eest. Hoolivalt ja vastutustundlikult käituvad need, kes järgivad nii terviseameti kui valitsuse kriisikomisjoni nõudeid ja soovitusi.

Poliitikuna jätan meditsiinisoovitused endast pädevamatele inimestele, küll aga olen valmis nii riigikogu liikme, sotsiaalkomisjoni aseesimehe kui ka Viljandi linnavolikogu liikmena kiiresti reageerima ja vajadusel tulema välja ka tervishoidu või muid eluvaldkondi puudutavate algatustega, mis aitavad meil praegusel raskel ajal paremini hakkama saada. Eitamata seda, et valitsus on hulgas küsimustes suutnud otsustavalt tegutseda, tuleb nentida, et mõne olulise sammuga on ta selgelt viivitanud. Peatun neist ühel.

Täismahus artikkel asub siin: Helmen Kütt: kriisiaeg nõuab hoolivust