Helmen Kütt: lapsed said päris oma riikliku tähtpäeva

Kirill KlausLapsed ja pered

Riigikogu kiitis täna 83 poolthäälega heaks pühade ja tähtpäevade seaduse täienduse, mis muudab lipupäevaks nii lastekaitsepäeva 1. juuni kui ka vanavanemate päeva.

„Lapsed said lõpuks päris oma riikliku tähtpäeva. Eestis on lastekaitsepäev olnud aastakümneid pidupäev, mille keskmes on lapsed. Saagu edaspidi tavaks see, et lapsesõbralik Eesti on 1. juunil lipuehteis,“ ütles Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda kuuluv sotsiaalkomisjoni aseesimees Helmen Kütt.

Kütt meenutas, et sotsiaaldemokraadid esitasid lastekaitsepäeva lipupäevaks tegemise ettepaneku riigikogule juba tänavu jaanuaris ja et sarnase eelnõu pakkus välja ka Reformierakond. „Kahetsusväärselt pandi need eelnõud põhiseaduskomisjonis ootele, kuna valitsus tahtis algatada samasisulise eelnõu ja nii jäi asi kuudeks venima. Kui koalitsioonis oleks soovinud, siis saanuks me juba sel aastal tähistada väärikalt ja lippude lehvides nii lastekaitsepäeva kui vanavanemate päeva,“ lausus Kütt.

Vanavanemate päeva tähistatakse septembri teisel pühapäeval. Eestis on see päev riiklik tähtpäev alates 2010. aastast.

2019. aasta lõpus pöördusid 19 organisatsiooni riigikogus esindatud erakondade ja sotsiaalkomisjoni poole ettepanekuga muuta lastekaitsepäev lipupäevaks.