Helmen Kütt: sotsiaaltöötajad on jätkuvalt eesliinil, hoidkem ja hinnakem neid

digiSotsiaalteenused

Riigikogu sotsiaalkomisjoni aseesimehe Helmen Küti sõnul tasub tänasel sotsiaaltöö päeval meeles pidada, et just sotsiaaltöötajad on need, kellest tihti sõltub ühiskonna nõrgemate või hätta sattunud inimeste toimetulek.

„Ühiskond on erinevates kriisides vaevelnud juba mitu aastat. Jätkuvalt on eesliinil sotsiaaltöötajad ning olulisemaks kui kunagi varem on muutunud nende töö inimestele vajalike teenuste ja abi pakkumisel ning turvatunde tagamisel,“ märkis Kütt.

Tervisekriisi ja hinnatõusude kõrvale on Küti sõnul tulnud ka sõda Ukrainas ja põgenike voog, mis on süvendanud inimestes ängistust ja toonud ka vaimse tervise kriisi, mis puudutab eeskätt lapsi. „Kõik see on kasvatanud sotsiaaltööd tegevate inimeste rolli, kelle hoole all on paljuski ka sõjapõgenikud. Nemad peavad selle kõigega toime tulema, olles tihti ise läbipõlemise äärel,“ lisas Kütt.

„Õnnitlen kõiki endiseid ja tänaseid sotsiaaltöötajaid, omastehooldajaid ning seda rasket, aga samas nii imelist ametit õppivaid inimesi rahvusvahelisel sotsiaaltöö päeval,“ sõnas Kütt, kes on ka Viljandi volikogu esimees.

Rahvusvahelist sotsiaaltöö päeval tähistatakse igal aastal märtsikuu kolmandal teisipäeval.