HELMEN KÜTT: uus seadus peab keelustama kiirlaenude reklaamid, mitte leevendama alkoholireklaami piiranguid

PiretReklaamiseadus

Riigikogu sotsiaalkomisjoni liikme Helmen Küti sõnul on sotsiaaldemokraatide jaoks sügavalt arusaamatu majandus-ja kommunikatsiooniministeeriumi plaan leevendada uue reklaamiseadusega alkoholireklaami piiranguid.

„Sotsiaaldemokraadid on üheselt vastu igasugustele katsetele tuua alkoholireklaamid taas tele-eetrisse ja mujalegi. See on ülimalt vastutustundetu ajal, kui alkoholisurmade arv Eestis on viimastel aastatel kasvanud ja on üldteada, et alkoholist saadav maksutulu ei kaalu kuidagi üles alkoholi tarbimisega kaasnevat kahju. Meie rahva tervise kaitse peab olema ärihuvidest kõrgemal,“ ütles Kütt pärast sotsiaalkomisjoni tänast istungit, kus käsitleti uue alkoholiseaduse väljatöötamiskavatsust.

Küti hinnangul võib ministeeriumi plaane seoses alkoholi reklaamimisega käsitleda isetegevusena. „Tegelikult on mindud otseselt vastuollu koalitsioonileppega, kus seisab must-valgel, et tänase valitsuse siht on keelustada hasartmängude, veebiennustusmängude ja kiirlaenude reklaamid. Ootame minister Tiit Riisalolt hoopis selles vallas initsiatiive ehk koalitsioonileppe täitmist,“ lisas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna aseesimees.

Alkoholi reklaamimise leevendamise vastu on sõna võtnud ka terviseminister Riina Sikkut ja Tervise Arengu Instituut.