Helve Särgava, Anastassia Kovalenko ja Kadri Kõusaar astusid Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liikmeks

Ann VaidaTallinn, Tallinn 1, Tallinn 2, Tallinn 3

Eile õhtul kinnitas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhatus erakonna uuteks liikmeteks valimistel Tallinnas edukalt osalenud ja volikokku pääsenud endise kohtuniku Helve Särgava, filmirežissöör Kadri Kõusaare ja motosportlase Anastassia Kovalenko.

Sotside Tallinna meeskonna juhi Rainer Vakra sõnul toovad uued liikmed erakonda värsket energiat ning tõstavad oma suure ning mitmekülgse kogemustepagasiga sotside võimekust veelgi. „Kõik kolm on väga tegusad ja südikad naised, tegemist on tõelise power-tiimiga ja mul on väga hea meel, et kõik kolm otsustasid astuda ka erakonna liikmeks,“ kommenteeris Vakra ning juhtis tähelepanu kõnekale faktile, et uute tegijate liitumisega on volikogus sotside fraktsioonis ülekaalus naised.

Helve Särgava kogus kohalikel valimistel kesklinna piirkonnas 1372 häält. Helvel on seljataga 40-aastane kohtunikukarjäär, ta valiti 2016. aastal aasta naiseks, kaks aastat enne seda aasta emaks ning 2011 pärjati Helve Pressisõbra tiitliga. 2005. aastal andis president talle Valgetähe III klassi teenetemärgi.

Kadri Kõusaar on tunnustatud Eesti kirjanik ja filmirežissöör. Kadri on juhtinud nii raadio- kui telesaateid. Kadri furoorikas debüütfilm „Magnus“ oli esimene Eesti film, mis jõudis 2007. aastal prominentse Cannes’i filmifestivali ametlikku programmi. 2013. aastal linastus tema teine film nimega „Kohtumõistja“. Kadri kogus valmistel Põhja-Tallinnas 374 häält.

Anastassia Kovalenko on tuntud peamiselt kui motosportlane. Tal on bakalaureuse kraad õiguses, magistrikraad äriõiguses ning majandusteadustes, käesolevast sügisest astus Anastassia doktorantuuri. 2014. aastal tunnustati teda Aasta parima naismotosportlase tiitliga, 2015. aastal sai ta Aasta mototeo tunnustuse osaliseks ning 2016. aasal valiti Anastassia taas Aasta parimaks naismotosportlaseks Eestis. Anastassia sai kohalikel valimistel Lasnamäe elanikelt 392 häält.

Foto: Erik Prozes / Postimees