Helve Särgava: linna ettevõtete ja asutuste juhid peab valima avalikul konkursil

Ann VaidaÕigus, Tallinn, Tallinn 1, Tallinn 2, Tallinn 3

helve särgava

Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjoni esimehe Helve Särgava sõnul ei kõlba pealinnale juhtimisstiil, kus linna ettevõtete ning ka hallatavate asutuste juhatuse liikmeid võetakse tööle ilma avaliku konkursita. Linnavolikogu tegi eilse otsusega linnavalitsusele ka ettepaneku, mille kohaselt muudetakse linna hallatavate asutuste juhtide valimise korda.

“Revisjonikomisjoni ettepanekul võttis linnavolikogu täna vastu otsuse, mis põhineb Spordi- ja Noorsooameti haldusalas läbi viidud revisjoni tulemustel. Selleks, et leitud vigu ennetada, peab linn muutma korda, kuidas valitakse selle haldusalas olevate asutuste juhte. Revisjonikomisjoni eelnõud toetas ka linnavalitsus,” selgitas Särgava

“Kui juba hallatavate asutuste juhid valitakse avaliku konkursiga, on ainuõiglane, et sama põhimõte laieneb ka linnaettevõtetele. On aeg lõpetada korruptsiooniohtlikud praktikad pealinnas ning muuta juhtide valimised läbipaistvaks,” lisas Särgava.

Särgava sõnul on kiiduväärne, et linnavolikogu on astunud esimese sammu ning linnavalitsusele pannud kohustuse hallatavate asutuste juhtide valimiste korda muuta.